خوش آمدید

سالاری مطرح کرد: مشکلی در بوشهر که ممکن است بحرانی اجتماعی شود

سالاری مطرح کرد: مشکلی در بوشهر که ممکن است بحرانی اجتماعی شود


سالاری مطرح کرد: مشکلی در بوشهر که ممکن است بحرانی اجتماعی شود

سالاری گفت: درصورت بی توجهی به این مهم، ممکن است به بحران اجتماعی تبدیل شود.

استاندار بوشهر گفت: وضعیت کنونی آب دراین استان درشرایط بحرانی است که باید مدیریت شود.

به گزارش ساحلی  مصطفی سالاری روز چهارشنبه در کمیته بحران استان بوشهر افزود: مشکل و بحران آب در این استان باید با انسجام بین دستگاهی و همکاری مردم درمصرف بهینه حل شود.

وی اضافه کرد: درصورت بی توجهی به این مهم، ممکن است به بحران اجتماعی تبدیل شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: آنچه که دراین شرایط می توانیم انجام دهیم مدیریت مصرف در بخش آب شرب و کشاورزی است که باید مورد توجه قرار گیرد و با همکاری همه دستگاه های اجرایی ذی ربط و استفاده از نهادهای اجتماعی بتوانیم این بحران را پشت سر بگذازیم.

وی اضافه کرد: علاوه براین نیز باید به فکر تقویت زیرساخت های استان بوشهر دربخش آبرسانی باشیم و و فرهنگ سازی در این بخش را نیز مورد توجه قرار دهیم.

سالاری اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای استان بوشهر باید با انجام طرح های مطالعاتی برنامه ای ویژه برای مصرف بهینه آب تدوین کند تا تابستان را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

وی گفت: همچنین سازمان جهاد کشاورزی نیز در بخش اصلاح الگوی آب مصرفی در بخش کشاورزی با انجام مطالعات لازم برای سال های آینده برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

استاندار بوشهر درباره فرسودگی شبکه های آبرسانی در این استان اظهارکرد: برای جلوگیری ازهدر رفت ناشی از فرسودگی شبکه های آب شهری و روستایی با توجه به محدودیت منابع اولویت ها استخراج شود.

وی افزود: برای برطرف کردن فرسودگی و ترمیم شبکه های فرسوده آبرسانی حضور بخش خصوصی ضروری است و باید مشوق های لازم برای سرمایه گذاری د این بخش صورت گیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به مشکلات حاد استان در بخش منابع تامین آب این استان گفت: با توجه به محدودیت های موجود در منابع تامین آب استان باید به سراغ منابع دیگر تامین آب از جمله آب شیرین کن ها رفت و کارهای سرمایه گذاران در این بخش را دنبال کرد.

وی درباره برخورد با انشعابات غیرمجاز دربخش آب و برق در استان بوشهر یادآورشد: هرچند در بخش انشعابات غیرمجاز با مشکلاتی مواجه هستیم ولی معاون امور عمرانی استانداری باید در این بخش راهکاری بیندیشد که برخورد با آنها ضرر بیشتری را به دنبال نداشته باشد.

سالاری اضافه کرد: درصورتی که سهمیه آب استان بوشهر از این میزان کمتر شود بحران اجتماعی آب تبدیل به مشکل امنیتی می شود و در این صورت نمی توانیم جوابگوی مشکل مردم باشیم.

وی همچنین بر ضرورت همکاری متولیان آب استان با فرمانداران تاکید کرد.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهرگفت: طرح مطالعات خطرپذیری این استان در سوانح و حوادث در شش مورد طراحی و قرارداد آن بسته شده است.

شاپور رستمی افزود: یکی از موارد این طرح مطالعاتی، آب است که بحث مدیریت منابع و رعایت الگوی مصرف آن در استان مطرح است و باید با همکاری مدیران و فرمانداران مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: تصمیم گیری درمورد انشعابات غیرمجاز در دستور کار است و باید تعیین تکلیف شود.

رستمی اضافه کرد: بوشهر یکی از استا نهای حادثه خیز کشور است که باید دستگاه ها با اطلاع رسانی دقیق و بموقع بتوانیم اقدامات لازم و پیشگیرانه را انجام دهیم.

وی برضرورت اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی در بخش آب و برق تاکید کرد.

استان نیوز


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 18 تير ماه 1393
  • 524 بازدید
  • 0 نظر