خوش آمدید

زمان توزیع کتاب‌های درسی

زمان توزیع کتاب‌های درسی


  معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش از توزیع کتاب‌های درسی از ۱۵ شهریور خبر داد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در سومین روز از سی‌ویکمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه پس از حیات طیبه نکته دیگری در سند تحول وجود دارد، اظهار داشت: رویکردی که همگام با هدف کلان در سند تحول آمده است، شکوفایی فطرت است.

وی با بیان اینکه به 5 عنصری که در فرایند تعلیم و تربیت و در سند تحول به آن اشاره  شده است، خاطرنشان کرد: تعقل، تفکر، ایمان، علم و اخلاق پنج عنصر مؤثر در فرآیند تعلیم و تربیت است که ذهن را آماده و دل را آرام می‌کند تا میدان فراخی باز شود و آنچه به آن عمل می‌کنیم مبتنی بر نظام ارزشی خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با اشاره به گزارشی از برنامه درسی ملی تصریح کرد: برای پایه‌های اول تا سوم ابتدایی بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تولید محتوا کردیم و امسال پایه‌های چهارم و هشتم را تولید محتوا کردیم.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش افزود: کتاب را تنها رسانه آموزشی نمی‌دانیم و از اجزای دیگر مانند بسته‌های الکترونیکی، فیلم‌های آموزشی، چند رسانه‌ای‌ها و محتواهای الکترونیکی باید استفاده کرد.

وی با اشاره به تغییرات کتب تازه تألیف اظهار کرد: امسال 11 عنوان در پایه هشتم و 4 عنوان غنی‌سازی شده در پایه چهارم دبستان خواهیم داشت.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: در سال گذشته تغییراتی در کتاب‌های عربی، زبان انگلیسی، کار و فناوری و آداب و مهارت‌های زندگی داشتیم که این کتب را مانند سال قبل خواهیم داشت؛ کتاب‌های ریاضی و عربی در پایه هشتم و کار و فناوری و شیمی هفتم و هشتم نیز تغییراتی خواهند داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان در پایان تأکید کرد: از 15 شهریور ماه کتاب‌های درسی در کشور توزیع خواهد شد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 4 شهريور ماه 1393
  • 451 بازدید
  • 0 نظر