خوش آمدید

روحانی به قولهایش عمل نکرده +تصاویر

موضوعات : سیاسی

روحانی به قولهایش عمل نکرده +تصاویر زیباکلام در همایش "دلواپسیم" بوشهر:خبر ساحلی از بوشهر : پنج شنبه شب گذشته مسجد قرآن شاهد برگزاری همایشی با عنوان "دلواپسیم" با سخنرانی دکتر سعید زیباکلام بود.به گزارش ساحلی از  "بوشهر" این سخنران با بیان ابعادی از توافق نامه ژنو، از نامحرم دانستن مردم و عدم اطلاع رسانی شفاف به مردم انتقاد کرد.این استاد دانشگاه در جمع نمازگزاران بوشهری با بیان این که در پنج ماه گذشته مذاکراتی انجام شده و ایران اقداماتی نیز انجام داده است، ابراز داشت: باید دقت کنیم


زیباکلام در همایش "دلواپسیم" بوشهر:
خبر ساحلی از بوشهر : پنج شنبه شب گذشته مسجد قرآن شاهد برگزاری همایشی با عنوان "دلواپسیم" با سخنرانی دکتر سعید زیباکلام بود.

به گزارش ساحلی از  "بوشهر" این سخنران با بیان ابعادی از توافق نامه ژنو، از نامحرم دانستن مردم و عدم اطلاع رسانی شفاف به مردم انتقاد کرد.

این استاد دانشگاه در جمع نمازگزاران بوشهری با بیان این که در پنج ماه گذشته مذاکراتی انجام شده و ایران اقداماتی نیز انجام داده است، ابراز داشت: باید دقت کنیم و ببینیم که تاکنون چه مقدار از تحریم ها علیه ایران برداشته شده است.

تعهد کردیم اورانیوم غنی سازی شده را از بین ببریم
وی با بیان این که ایران متعهد شده تمام ذخایر اورانیوم 20 درصد غنی شده را از بین ببرد، گفت: با جانفشانی های فرزندان این مرز و بوم همچون شهید شهریاری و احمدی روشن و با هزینه های میلیاردی 200 کیلوگرم را تا بیست غنی سازی کرده که اکنون تعهد کردیم آن ها را از بین ببریم.
 


 

زیباکلام با بیان این که بر اساس این توافق نامه غنی سازی به میزان پنج درصد در تمام تاسیسات هسته ای ایران به طور کامل و برای همیشه متوقف و تعطیل می شود، گفت: بر اساس آن غنی سازی بالای پنج درصد برای همیشه متوقف و اورانیوم تا پنج درصد تماما از حالت غنی سازی شده خارج شده و به اکسید یعنی سوخت تبدیل می شود.

با سانتریفیوژهای نسل جدید وداع کردیم
این استاد دانشگاه با بیان این که در این توافق نامه تعهد کردیم غنی سازی توسط سانتریفیوژهایی که تماما نصب شده ولی فعال نشده، انجام نشود، اظهار داشت: همچنین تعهد کردیم نصب و فعال سازی سانتریفیوژهای جدید را متوقف و از نصب سانتریفیوژهای نسل جدید که تا شش برابر توان غنی سازی دارد نیز به طور کامل خودداری کرده و با آن ها وداع کنیم.

آب سنگین اراک راه اندازی نخواهد شد
زیباکلام با اشاره به راکتور آب سنگین اراک نیز گفت: راکتور آب سنگین اراک که به دلیل طراحی ایرانی آن مورد مناقشه ایران، آمریکا و اروپایی ها بوده است بر اساس این توافق نامه راه اندازی نخواهد شد.

به گزارش "بوشهرنیوز" وی با اشاره به توافقات ایران برای عدم حمل سوخت برای راکتور اراک و عدم تولید سوخت بیشتر برای این راکتور اظهار داشت: تعهد کردیم کلیه قطعات باقی مانده برای راه اندازی کامل این راکتور که بین پنج الی ده درصد بوده است را  برچینیم و هیچ تاسسیساتی هم برای غنی سازی ایجاد نکنیم.

زیباکلام درخصوص بندهای دیگر این توافق نامه گفت: بر اساس این توافق نامه هرگونه فعالیت تحقیق و توسعه که مناسب با انباشت اورانیوم غنی شده باشد، می بایست متوقف شود و تولید سانتریفیوژ هم فقط برای تعویض سانتریفیوژهای خراب ممکن خواهد بود.
 

وی با بیان این که بر اساس این توافق نامه بازفرآوری و یا ساخت تاسیسات برای فرآوری هم تعطیل می شود، گفت: غربی ها بازرسی های بیکران و بی سابقه ای را شامل راکتور اراک، ساخت سانتریفیوژها، انبار کردن سانتریفیوژها، چرخ دنده ها، معادن اورانیوم و منبع هرگونه مواد و قطعه مرتبط اعمال کردند که بر اساس آن اطلاعات تحویل آمریکا و از آن ها به اسراییل می شود.

بازرسی های روزانه و سرزده از تاسیسات هسته ای ایران
زیباکلام با اشاره به توافق انجام شده برای بازرسی های روزانه از سایت های هسته ای ایران گفت: این در حالی است که علاوه بر بازرسی های روزانه بازرسی های سرزده نیز انجام خواهد شد.

وی با انتقاد از انجام چنین برخوردی با ملت ایران، اظهار داشت: آیا فکر می کنید ما ملت ایران جنایت کار بودیم که هر روز باید سایت های ما مورد بازرسی قرار بگیرد؟ آیا ما شایسته این رفتار بودیم؟ آیا شایسته این تعهد از جانب ایران بودیم که وزارت خارجه بپذیرد که تمام تاسیسات هسته ای ما هر روز مورد بازرسی قرار بگیرد؟

قول اوباما به مرکز صهیونیستی سابان
این استاد دانشگاه سپس به برنامه ضبط شده اوباما در پاسخ به سئوالات یک مرکز صهیونیستی اشاره کرد و گفت: اوباما در برنامه ای ضبط شده به زبان انگلیسی در پاسخ به یک مرکز صهیونیستی به نام سابان که می گوید شما چه تضمینی دارید که ایرانی ها سلاح هسته ای نسازند باتوجه به این که رییس جمهورهای قبلی آمریکا گفته بودند کره شمالی و پاکستان هم نمی سازند گفت که هیچ تضمین بنیادینی وجود ندارد چون ایران کشور پهناور و ثروتمندی است که مهندسین و کارشناسان برجسته ای دارد.

وی ادامه داد: اما بلافاصله اوباما در همان جلسه گفت که ما امکانات رصدی و نظارتی بی سابقه ای را ایجاد کردیم که بتواند تمام وعده های ایران را زیرنظر بگیرد.

زیباکلام با بیان این که اوباما در این جلسه نمی تواند دروغ بگوید، ابراز داشت: در طول تاریخ سابقه نداشته مراکز هسته ای ایران هم به صورت روزانه و هم به صورت سرزده مورد بازرسی قرار بگیرند.
 

این استاد دانشگاه سپس به نامه رییس جمهور به رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: آیا احترام و مذاکره عزتمندانه اینگونه است؟

به گزارش "بوشهرنیوز" زیباکلام ادامه داد: آیا بازرسی های روزانه، توقف تولید تمامی سانتریفیوژها، اعلام آدرس و مشخصات تمام معادن اورانیوم، آدرس تمام کارخانجاتی که تولید اورانیوم از سنگ اورانیوم می کنند همراه با تمام کارخانجات و مقیاس آن ها احترام متقابل است؟

وی با اشاره به سخنان دکتر روحانی که گفته بود قدرت های بزرگ به این نتیجه رسیدند که تحریم و فشار راه به جای نخواهند برد، ابراز داشت: این چه حرفیست که بالاترین مرجع اجرایی کشور به بالاترین مرجع کشور یعنی رهبریت انقلاب در مقابل چشمان هفتاد و اندی میلیون مردم ایران می گوید.

انتقاد از شایعه دولت
زیباکلام با بیان این که امروزه در هیچ جای دنیا پیدا نمی کنید که گفته نشود به علت فشار تحریم هاست که ایرانی ها مجبور شدند پای میز مذاکره بنشینند، افزود: خود دولت از مدت ها قبل از مذاکرات اساسا این حرف را شایعه کرد که چون تحریم به معیشت ما صدمه زده ما نیز چاره ای نداریم.

روحانی دروغ می گوید
وی با دروغ خواندن گفته های رییس جمهور ابراز داشت: آیا این سخن راست است که فرزندان انقلابی شما توانستند حقانیت جمهوری اسلامی ایران را در صحنه های بین المللی اثبات کنند؟

زیباکلام اضافه کرد: آیا به قول آقای روحانی همه اصول و خطوط قرمز نظام در این توافق نامه رعایت شده است؟
 

وی سپس به سخنان دکتر ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد و گفت: آیا سخن دکتر ظریف در 27 آذرماه 92 در مجلس که ساختمان برنامه هسته ای ما حفظ شده، درست بوده و واقعا هیچ تعلیق و تعطیلی صورت نگرفته است؟

آیا واقعا در مذاکرات ژنو برنده بوده ایم؟
زیباکلام همچنین به سخنان دکتر نوبخت در برنامه دیروز، امروز، فردا اشاره کرد و گفت: آیا واقعا در مذاکرات ژنو برنده بوده ایم؟

زیبا کلام مجلس را مجلس خفتگان و رسانه ملی را رسانه ضد ملی نامید
وی خطاب به معاون راهبردی رییس جمهور گفت: آقای دکتر نوبخت! گیریم که مجلس خفتگان شورای اسلامی، این خفتگی را به خاطر سیطره ناسالم هیات رییسه و شخص رییس مجلس ادامه داد و هیچ ورود موثری انجام نداد و فرض کنیم که رسانه ضد ملی ما هم وارد نشد و استوانه های زر و زور و تزویر با دلارهای بادآورده و خلاف شرع هم بتواند مطبوعات را همچنان زنجیروار در خدمت سیاست های خارجی دولت به خدمت بگیرد، آیا قیامتی در کار نیست؟

زیباکلام افزود: آیا چند صباح حقوق ده الی پانزده میلیون تومانی گرفتن، سوار بنز شدن و راننده داشتن به گفتن چنین دروغ هایی می ارزد؟

انتقاد از شعار انتخاباتی روحانی
وی سپس به تبلیغات انتخاباتی دکتر روحانی اشاره کرد و گفت: آقای روحانی طوری چرخ هسته ای را با چرخ معیشت مردم پیوند زد که گویی این دو با هم در تعارضند در حالی که اگر چرخ هسته ای به درستی بچرخد موجب ایجاد کارآفرینی برای فرزندان این مرز و بوم می شود و آثار بسیار مثبتی بر روی اقتصاد کشورمان خواهد گذاشت.
 

زیباکلام سپس به ارکان تحریم های غرب علیه ایران اشاره کرد و گفت: اولین رکن تحریم ها فروش نفت ایران و دومین آن اموال مسدود شده کشورمان به ارزش حدود 100 میلیارد دلار می باشد.

وی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و تحریم های آمریکا را سایر ارکان تحریم های کنونی علیه کشورمان دانست.

به گزارش"بوشهرنیوز" زیباکلام سپس به قرائت بخشی از توافق نامه پرداخت و گفت: در این توافق نامه آمده که تلاش ها در جهت کاهش بیشتر فروش نفت خام ایران مکث شود اما بلافاصله بعدش ایراداتی وجود دارد.
 

وی ادامه داد: آن ها در این توافق نامه آوردند که تلاش های آمریکا و اروپا برای کاهش بیشتر فروش نفت ایران مکث می شود یعنی تور تحریمی که از سال 2011 پهن کردند و موجب شد فروش نفت ایران از دو و نیم میلیون بشکه در روز به حدود یک میلیون بشکه برسد، برای کمتر شدن آن تلاش نخواهند کرد یعنی این نیست که تور تحریم نفت را کوچک می کنیم بلکه فقط آن را گسترده تر نمی کنیم.

تحریم ها همچون گذشته باقیست
زیباکلام با بیان این که تحریم نفتی کما فی السابق به قوت خودش باقیست، ابراز داشت: جالب این که در ادامه آن، بلافاصله جمله ای آمده که آب پاکی را روی دستمان می ریزد یعنی این که نه می توانیم مشتریانمان را تغییر بدهیم و نه می توانیم مقدار موجود نفت خام را افزایش بدهیم.

وی افزود: با این تفاهم نامه مشتری تغییر نمی کند بلکه آنها فقط تور تحریم را گسترش نمی دهند که فروش نفت ایران کمتر شود.
 

زیباکلام درخصوص آزادسازی اموال ایران در بانک های خارجی نیز گفت: در توافق نامه آمده است که امکان بازگشت مقدار توافق شده ای از در آمدهای نفتی که در خارج مسدود شده، فراهم شود به بیان دیگر توافق نامه نمی گوید بازگشت درآمدهای نفتی ایران در خارج بلکه می گوید امکان بازگشت فراهم شود یعنی فعلا هیچ!

وی با بیان این که مقدار کل مبلغ توافق شده که در توافق نامه نیامده ولی در جاهای دیگر آمده این میزان نیست، افزود: در توفقنامه دوم به هشت قسط  4.2 میلیارد دلار اشاره شده که تاریخ دقیق آن نیز مشخص است و الان که دارم صحبت می کنم می بایست شش یا هفت قسط حدود 450 میلیون دلاری پرداخت شده باشد.

تاکنون چیزی دریافت نکردند
زیباکلام با اشاره به سکوت رییس کل بانک مرکزی، معاون راهبردی رییس جمهور دکتر نوبخت یا وزیر اقتصاد درخصوص پرداخت این اقساط، ابراز داشت: تاکنون چند بار شنیدید که این مسئولین از دریافت این مبالغ یا گشایش اعتبار برای بخش خصوصی و دولتی سخن بگویند؟

وی با بیان این که چرا آقایان نمی گویند که ما سه قسط، چهار قسط یا هر چند قسط دریافت کردیم و قابل بهره برداری است، ابراز داشت: خیلی ساده است زیرا برای آن ها نتوانستند تاکنون چیزی دریافت کنند. برای این که امکان بازگشت فراهم شود با بازگشت فرق دارد.
 

100 میلیارد دلار کجاست؟
این استاد دانشگاه با انتقاد از تیم مذاکره هسته ای گفت: این همه اورانیوم را پودر کردیم، تولید اورانیوم تا 20 درصد غنی شده را نه تنها متوقف کردیم بلکه تمام پیچ و مهره های آن را هم باز کردیم و انداختیم دور و به مردم دروغ گفتیم اما 100 میلیارد دلار کجاست؟

این ها یعنی عروسک بازی و مسخره کردن خودمان
وی با بیان این که چرخ هسته ای را مسخره کردید، ابراز داشت: زمانی 19 هزار سانتریفیوژ داشتیم و آمریکایی ها با خوف از آن ذکر می کردند الان با این دستاوردی که آقای روحانی می فرمایند حقانیت را اثبات کردیم، به 8 هزار و اندی رسیده و آمریکایی ها که تا دو ماه پیش صحبت از سه تا چهار هزار سانتریفیوژ می کردند الان از 300 تا 400 تا صحبت می کنند و این یعنی عروسک بازی و مسخره کردن خودمان.

زیباکلام ادامه داد: این یعنی ساختمان هایی بگذارند و سروصدایی باشد و ملت ایران هم بگویند الحمدالله 100 میلیارد دلار را که پس گفتیم و نفت را هم که می توانیم بفروشیم و هسته ای که دست نخورده.

هسته ای بدجوری صدمه خورده است
وی با بیان این که هسته ای بدجوری صدمه خورده و به زودی صدمات مهلک تری هم خواهد خورد، گفت:  آیا می دانید 4.2 میلیارد دلاری که قرار است به کشورمان بدهند از چه منبعی است؟

زیباکلام پرداخت این مبلغ را از فروش شش ماهه نفت ایران پس از توافق نامه دانست و افزود: از فروش روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت که درآمدی بالغ بر 15 الی 20 میلیارد دلار به دست خواهد آمد، قرار است 4.2 دلارش را به ما بدهند. یعنی 4.2 از 15 الی 20 میلیارد دلار را به ما می دهند و بقیه اش می رود به 100 میلیارد دلار اضافه می شود.
 

وی همچنین به بند دیگری از توافق نامه اشاره کرد و گفت: در این توافق نامه آمده که هیچ تحریم جدید مرتبط با هسته ای توسط شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا انجام نخواهد شد.

به گزارش "بوشهرنیوز" زیباکلام با بیان این که در هر سه مورد این توافق نامه دو قید جدید و مرتبط با هسته ای وجود دارد، افزود: به گفته آقای روحانی با همین بی سوادی که ما داریم و حتی مردم عادی نیز می دانند که تحریم جدید یعنی این که تمام تحریم های قبلی سرجایش هست. این را یک بچه مدرسه ای هم می فهمد.

وی با بیان این که تمام تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه اروپا و آمریکا تا به امروز به قوت خودش باقیست، ابراز داشت: آقای روحانی! شما که می گویید دکتری دارید و ما هم قبول می کنیم. چطور شد؟ تمام تحریم های قدیمی سازمان ملل، آمریکا و اروپا که سرجایشان هست.

پس کو آن هایی که دکترای حقوق دارند؟
این استاد دانشگاه با اشاره به ژنرال خواندن وزرا توسط روحانی گفت: پس کو آن هایی که دکترای حقوق دارند؟ دولتمردانی که همه ژنرال هستند. همه سرباز صفر نیستند مانند دولت نهم و دهم. همه قدرند و ارتشبد.
 

وی با بیان این که سخنرانی دیگر فایده ای ندارد، افزود: ما به شما به عنوان رییس جمهورقانونی مملکت احترام می گذاریم اما کجای این تحریم ها برداشته شد؟

زیباکلام ادامه داد: آیا واقعا تحریم های نفتی برداشته شد؟  100 میلیارد دلار آماده شد؟ شورای امنیت، اتحادیه اروپا و امریکا تحریم هایشان برداشته شد؟

وی با دروغ خواندن ادعاهای اینچنین اظهار داشت: چرا دروغ می گویید که رژیم تحریم ها فروپاشیده شد و ساختمان تحریم ها ترک برداشته شد؟


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 6 خرداد ماه 1393
  • 671 بازدید
  • 0 نظر