خوش آمدید

رحمانی فضلی در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور:

وزیر کشور با اشاره به انتخابات اسفند ماه گفت: نتایج آن باید در زندگی مردم و در روند کلی حرکت کشور در مسیر عدالت و توسعه کاملا مشهود باشد.


عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور  اظهار داشت: ما در مقطع مهمی از موضوع سیاست داخلی بحث انتخابات قرار داریم.

 

وی ادامه داد: انتخابات در مقطع کنونی ارزش صد چندانی پیدا کرده است در شرایطی که مباحث و موضوعات منطقه ای خاص را پیش رو داریم با دخالت نیروهای بیگانه و جریانات وهابی و فرقه های انحرافی و دخالت کشورهای مرتجع منطقه روبه رو هستیم و هم چنین تهدیداتی که هر روز در این حوزه به بقیه کشورهای منطقه و کشور ما افزوده می شود از سوی دیگر توفیقاتی که ما در مذاکرات به لطف خداوند با همت و پافشاری و تدبیر و تجربه عظیم روحانی به دست آوردیم به آستانه انتخابات نزدیک می شویم.

رحمانی فضلی با بیان این که توفیقات در بحث هسته ای زیر نظر و هدایت مقام معظم رهبری انجام شد بیان داشت: مقاومت و ایستادگی مردم و هم چنین اقدامات مثبت تیم مذاکره کننده از جمله مولفه های کسب این توفیق به شمار می رود.

وزیر کشور تصریح کرد: ما در شرایط بسیار بسیار امیدوار کننده با نشاط و با انگیزه ای قرار داریم و باید بتوانیم این مقطع از تاریخ انقلاب خودمان را که واقعا شر بزرگی را از کشور راندیم که حتما باید قدردان این توفیق الهی باشیم و شکرگزار. به نحوی که شرایط مطلوب و مناسبی را برای مردم و انقلاب عزیزمان رقم بزند طی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: نزدیک ترین واقعه ای که در حوزه سیاست داخلی می تواند برای ما تعیین کننده باشد موضوع انتخابات است امیدواریم با فراهم شدن شرایط و بسترهای رقابت سالم، آزاد و قانونی یک انتخابات با شکوه را داشته باشیم؛ انتخابی که یک بار دیگر اقتدار مبتنی بر وحدت، انسجام و قانونگرایی و همراهی با دولت و نظام را به اثبات برساند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: کارهایی که تاکنون در این دولت در عرصه سیاست داخلی انجام شده همگی قرین با توفیق بوده است.

وزیر کشور بیان داشت: ما در مرحله هماهنگی تا آنجا که می توانستیم و قانون به ما اجازه می داد با همه نهادهای مرتبط با انتخابات به ویژه شورای نگهبان هماهنگی لازم را انجام دادیم و در حوزه ثبت نام یک رکورد بسیار بالایی را ثبت کردیم.

وی تاکید کرد: این رکورد نشان دهنده انگیزه، علاقه و امید مردم به نظام، کشور و دولت و آینده آن است. هم چنین یک ارتباط سازی بالایی صورت گرفته است.

رحمانی فضلی بیان داشت: در مرحله صلاحیت ها هیئت های اجرایی با هماهنگی که به عمل آوردند بدون کمترین اختلافی نتایج بسیار مناسبی را در تایید صلاحیت ها به وجود آوردند چرا که بالاخره هزار و 63 هیئت اجرایی داشتیم.

وزیر کشور با بیان اینکه حدود ده هزار نفر از ثبت نام کنندگان با فقدان سابقه روبه رو بودند تصریح کرد: ما تلاش کردیم برخی از افراد انصراف بدهند برخی نیز خودشان انصراف دادند و بقیه موارد اسناد و مدارکی که از مراجع چهار گانه بوده باعث شد بعضیها رد شوند و الحمدالله عده زیادی هم تایید شدند.

وی خاطر نشان کرد: تقریبا می توانیم بگوییم هیچ اعتراضی در این مرحله از سوی اشخاص، افراد و گروه های سیاسی به وزارت کشور نداشتیم شورای نگهبان در جلسات مختلف و من جمله جلسه ای که امروز آقای جنتی در آن گزارش دادند و از هماهنگی هیئت های اجرایی و وزارت کشور تشکر کردند

رحمانی فضلی یادآور شد: آنچه که ما با آن در حال حاضر مواجهه هستیم مسئله تایید صلاحیت هاست بعد از رسیدگی هیئت نظارت و مرکزی است و اعتراضاتی که البته حق همه است که حقوق خود را پیگیری کنند و ما نیز به دنبال آن هستیم. بنده خودم در این سه چهار روز شاید حدود 20 ملاقات و جلسه پیرامون این مسئله داشتم و دیروز هم شخصا خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و گزارشی تقدیم ایشان کردم و با ایشان مشورت داشتم.

وزیر کشور با بیان اینکه دوستان ما آقایان مقیمی و امیری همگی در وزارت کشور فعال هستیم تصریح کرد: با تلاش های خود به دنبال آن هستیم که حق هیچ کس مبتنی بر قانون ضایع نشود؛ به هر حال 12 هزار نفر ثبت نام کردند و تمامی کسانی که ثبت نام کردند بلاشک نخبگان سیاسی جامعه به شمار می روند کسانی که می خواهند خودشان را در معرض انتخاب قرار دهند سخنران هستند و اهل تحلیل هستند این افراد شاکله کلی سیاسیون را تشکیل می دهند چه در قالب افراد مستقل و چه در قالب احزاب و گروه ها؛ باید در فضای سیاسی کشور افراد احساس تحقق حضور خودشان را در چارچوب قانون داشته باشند.

 

وی بیان داشت: امروز هم مقام معظم رهبری به شدت بر عرایضی که بنده داشتم تاکید داشتند وفرمایشاتی که جناب آقای جنتی نیز انجام دادند ایشان همواره بر بحث قانونمداری تاکید داشتند هم چنین فرمایشاتی که مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس و آرای مردم نیز داشتند این 12 هزار نفر باید احساس کنند که حقوقشان در چارچوب قانون احقاق شده و این امر بسیار مهمی است.

رحمانی فضلی بیان داشت: ما در وزارت کشور حتما تلاشمان را انجام می دهیم مذاکرات و رایزنی هایمان را شروع کردیم رئیس جمهور محترم هم در چارچوب اختیاراتی که دارند موضوع را پیگیری می کنند و خواست عمومی شورای نگهبان که بنده با آن ها صحبت کرده ام و صحبت هایی که بنده با آقای جنتی داشتم وی نیز نظر مثبتی داشتند مبنی براینکه کسانی که اعتراض می کنند در یک فرآیند منطقی با رایزنی های مشترک ان شالله بتوانیم به یک فضای اغنایی و مناسب برسیم.

وزیر کشور بیان داشت: همه کسانی که در عرصه انتخابات ورود کردند باید یک اطمینان خاطری پیدا کنند و چه آن هایی که تایید صلاحیت شدند و چه آن ها به دلایل و مدارک صلاحیتشان رد شده است.

وی افزود: خواهشم از استانداران و فرمانداران این است که در اظهار نظرات از آنجایی که شما در چارچوب حاکمیت ایفای نقش می کنید ما یک نظام داریم که باید همه آن را حفظ و تقویت کنیم و در عین حال باید در اجرای قانون کوشا باشیم اظهارنظراتی که برای قانون برای جایگاه و مسئولیت است متفاوت است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: بنده خواهش می کنم که تمامی موارد را به رعایت قانون ارجاع دهیم و بدانیم که حتما این روند را به صورت قانونی انجام خواهیم داد.

وزیر کشور با اشاره به موضوع برجام و فرمایش مقام معظم رهبری تصریح کرد: آنچه که مقام معظم رهبری در حوزه برجام و اجرایی شدن آن داشتند همگی تاکید بر مسئله اقتصاد مقاومتی و مدیریت حوزه اقتصادی و تلاش همگانی برای تحقق اهداف ناشی از برجام که ان شالله یک نوع توفیقی برای مردم خواهد بود و بخش اعظم این کار در استان ها به دست استانداران و فرمانداران است.

وی خطاب به استانداران و فرمانداران بیان داشت: شما باید در بسیج منابع و مدیریت و ساماندهی امکانات در استفاده و بهره برداری مناسب از ظرفیت ها در بالا بردن بهره وری و نهایتا تقویت سرمایه گذاری و تولید تلاش کنید توفیق برجام برای ما یک توفیق سیاسی عظیم هم در عرصه داخلی و هم در عرصه خارجی است اما نتایج آن باید در زندگی مردم و در روند کلی حرکت کشور در مسیر عدالت و توسعه کاملا مشهود باشد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 30 دي ماه 1394
  • 683 بازدید
  • 0 نظر