خوش آمدید

دیدار مدیر عامل شیلات ایران با پرورش دهندگان میگو دردلوار

مدیرعامل شیلات ایران:

مصرف سرانه آبزیان ایران ۴۵ درصد جهان است


خبرگزاری ساحلی : مدیرعامل شیلات ایران گفت: مصرف سرانه آبزیان در ایران ۴۵درصد در جهان است که برای افزایش سرانه مصرف باید روزبه روز در جهت اجرای طرح‌های آبزی پروری حرکت کنیم.

به گزارش ساحلی :،حسن صالحی شامگاه پنجشنبه در جمع پرورش دهندگان میگوبخش دلوار با بیان اینکه توسعه آبزی پروری مهم‌ترین زیر بخش شیلات است اظهار کرد: توسعه  وآینده شیلات کشوردر طرح‌های آبزی پروری خلاصه می‌شود.

وی ظرفیت بزرگ خلیج فارس و دریای عمان زمینه توسعه بیش از پیش طرح‌های آبزی پروری دانست و گفت:  برداشت بی‌رویه ازذخائر آبزیان در خلیج فارس و دریای خزر را سبب بروز خسارت به ذخائر آبزیان این دو ظرفیت شده است.

معاون وزیرجهاد کشاورزی  با تاکید بر حفظ و حراست بیشتر از منابع و ذخائر آبزیان تصریح کرد : برای آیندگان و نسل  بعد ممکن است در سفره آنها  آبزی نباشد ما مسئولان باید همین امروزبرای آیندگان  چاره اندیشی کنیم وهمه دستگاه‌های اجرایی  و نیروهای نظامی و انتظامی موظفند در حفظ  و حر است از ذخائر آبزیان تلاش کنند.

صالحی افزود:  برای اینکه بتوانیم فشار بر دریا کاهش دهیم باید آبزیان  پرورشی را در سبد غذایی  مردم جای  دهیم.

وی تاکید کرد: کسانیکه  در پی صدورمجوز صید جدید هستند درخواست می کنیم درآبزی پروری  سرمایه گذاری کنند تا کسری که هست جبران شود.

مدیرعامل شیلات کشورتصریح کرد:  مصرف سرانه آبزیان در ایران 45درصد در جهان است که لازم است برای افزایش سرانه مصرف باید روزبه روز در جهت طرح‌های آبزی پروری حرکت کنیم.

صالحی از تولید 160 هزار تن ماهی قزل‌آلا خبرداد و گفت: پرورش ماهی قزل‌آلا امسال در کشور بیش  از 160هزار تن تولید می‌رسد و این ابزی در سبد خانوارهای ایرانی‌ها جایی  می‌گیرد این تولید نسبت به سال گذشته 10درصد رشد دارد.

انتهای پیام/ ق


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 24 اسفند ماه 1392
  • 774 بازدید
  • 0 نظر