خوش آمدید

دستگیری 8 شکارچی غیر مجاز در تنگستان

دستگیری 8 شکارچی غیر مجاز در تنگستان


ساحلی : رئیس اداره محیط زیست تنگستان از دستگیری هشت شکارچی غیر مجاز از نیمه تیر ماه تا نیمه مرداد ماه در تنگستان خبر داد.
به گزارش ساحلی " به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، علیرضا نعمتی اظهار داشت: از نیمه تیرماه تا نیمه مرداد ماه سال جاری هشت نفر شکارچی غیر مجاز در شهرستان تنگستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

رئیس اداره محیط زیست تنگستان گفت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست تنگستان از نیمه تیرماه سال جاری تاکنون با تشدید گشت‌زنی در مناطق حساس شکار و صید به خصوص زیستگاه‌های پرندگان موفق شدند هشت نفر شکارچی غیر مجاز را دستگیر کنند.

این مسئول افزود: از این متخلفان 44 قطعه تیهو، 28 قطعه قمری،2 قطعه بلدرچین، 21 قطعه کبک ،یک بُهله دلیجه و بخشی از لاشه یک میش وحشی کشف شد.

وی ادامه داد: وسایل و ادوات شکار و صیدِ کشف شده از این متخلفان شامل سه قبضه اسلحه ساچمه‌زنی، یک قبضه تفنگ بادی دستکاری شده مدل کلاشینکف، 157 عدد فشنگ ساچمه‌زنی، چهار عدد فشنگ کلاشینکف، یک عدد دوربین چشمی،2 رشته دام پرنده گیری و یک عدد کوله پشتی است.

رئیس اداره محیط زیست تنگستان با بیان اینکه تمام این شکارچیان غیر مجاز به مراجع قضایی معرفی شده و پرونده آنها در حال بررسی است، بیان داشت: کشتار بی‌رحمانه گونه‌های کبک و تیهو که از گونه‌های حمایت شده هستند با استفاده از روش‌های غیرمجاز کومه‌زنی بر منابع آبی در کوه‌ها و دره‌ها تهدیدی جدی برای پرندگان مذکور است.

نعمتی تلاش موثر مأمورین یگان حفاظت محیط زیست تنگستان در ماه مبارک رمضان که برای حفاظت از انفال الهی بصورت شبانه‌روزی از خود نشان دادند را شایسته قدردانی دانست و از دادستان تنگستان، ریاست کلانتری اهرم و همکاران ایشان و به خصوص همیاران محیط زیست که دراین راستا کمال همکاری را داشتند سپاسگزاری کرد.

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 15 مرداد ماه 1393
  • 473 بازدید
  • 0 نظر