خوش آمدید

در پی احداث پایگاه نظامی توسط انگلیس در بحرین؛

اعتراض لندن‌نشینان به جنگ افروزی‌های انگلیس در خاورمیانه/ عربستان، کشوری که گردن می‌زند و مبتلا به فساد نفتی است


به گزارش خبرساحلی به نقل از سرویس بین الملل دیار آفتاب؛ خبرگزاری البحرین الیوم در خبری نوشت: روز شنبه ۳۰ ژانویه ۲۰۱۶ تعدادی از فعالان حقوق بشر که ۷۵ درصد آنان از کشور بحرین بودند، تجمع اعتراض آمیزی در مقابل ساختمان نخست وزیر انگلیس، در شهر لندن، تشکیل دادند.


معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی، حمایتهای انگلیس از حکومت عربستان و بحرین را محکوم کردند. در یکی از پلاکاردها نوشته شده بود: " به عربستان خوش آمدید، جائیکه در آن گردن زده می شود و فساد دلارهای نفتی هست و حقوق زنان و اقلیت ها در آن نقض می شود."

معترضان از حکومت انگلیس خواستند به تعهدات بین المللی اش در خصوص حقوق بشر پایبند باشد، زیرا حمایت انگلیس از دو کشور قبیله ای بحرین و عربستان با تعهداتش تضاد دارد.

معترضان همچنین خواستار توقف ساخت یک پایگاه نظامی در بحرین توسط انگلیس شدند. آنان ساخت پایگاه نظامی در بحرین را حق سکوتی دانستند که بحرین به بریتانیا در مقابل نقض حقوق بشر عطا کرده است.

بریتانیا و بحرین درصدد حفظ روابط تاریخی بین دو کشورشان هستند که قدمتش به حدود دو قرن می رسد. این روابط، پس از استقلال بحرین در سال ۱۹۷۱ نزدیک تر شده است، تا جائیکه دو کشور در سال ۲۰۱۴ توافق نامه دفاعی ای امضا کردند که طی آن مقرر شد، انگلیس اولین پایگاه نظامی اش در خاورمیانه را که ۴ دهه پیش از آن عقب نشینی کرده را در بحرین ایجاد کند.

حکومت انگلیس با انتقادهای بین المللی بسیاری در خصوص پشت پرده ارائه اسلحه به عربستان برای حمله به یمن که در طی آن ۸۰۰۰ غیر نظامی کشته شدند، مواجه است که سازمان های حقوق بشر بین المللی گزارش آن را اعلام کرده اند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 11 بهمن ماه 1394
  • 621 بازدید
  • 0 نظر