خوش آمدید

۴۳ درصد آمریکایی‌ها حامی به تعطیلی کشاندن دولت به منظور ممانعت از اجرای برجام هستند

نتیجه نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد ۴۳ درصد آمریکایی‌ها حامی ایده به ورشکستگی و تعطیلی کشاندن دولت فدرال این کشور به منظور ممانعت و مخالفت با توافق هسته‌ای ایران هستند.


در ادامه دعوا بر سر بودجه بین جمهوریخواهان و کاخ سفید، نتیجه یک نظرسنجی حاکی از آن است که 43 درصد آمریکایی‌ها حامی به ورشکستگی کشاندن دولت فدرال این کشور به منظور ممانعت از اجرای برجام هستند.

در خبرها آمده بود که رهبران کنگره و مقامات کاخ سفید به توافقی اولیه رسیدند که می‌تواند از به تعطیلی کشاندن دولت در این کشور جلوگیری کنند. دو طرف به توافق رسیدند تا در دو سال آینده، تا حدودی بودجه را افزایش دهند و برخی برنامه‌های اجتماعی را متوقف کنند و سقف استقراض دولت فدرال را افزایش دهند.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان مطابق توافقات انجام شده که البته هنوز رسما تصویب و تایید نشده، هزینه‌های داخلی و دفاعی تا سقف 80 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و محدودیت استقراض دولت تا مارس 2017 برداشته خواهد شد

اکنون نتیجه نظرسنجی مشترک آسوشیتدپرس و موسسه جی.اف.کی نشان می‌دهد 43 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی حامی تعطیلی و ورشکستگی دولت این کشور به منظور ممانعت از اجرای برجام هستند.

تاریخ انجام این نظرسنجی به اواسط ماه اکتبر و پس از ناکامی جمهوریخواهان برای به شکست کشاندن برجام در کنگره برمی‌گردد.

بر اساس نتیجه این نظرسنجی 74 درصد از آمریکایی‌های جمهوریخواه از به تعطیلی و ورشکستگی کشاندن دولت فدرال بر سر «بودجه و هزینه‌های داخلی» حمایت کردند و البته 73 درصد آنها هم معتقد بودند که در صورتی که اوباما با کاهش شدید هزینه‌ها موافقت کرد قانونگذاران باید افزایش اختیار دولت برای استقراض جهت پرداخت بدهی‌ها را تمدید کند.

در صورتی که کنگره و کاخ سفید تا اوایل نوامبر(کمتر از دو هفته آینده) اختیار دولت آمریکا برای استقراض پول به منظور پرداخت بدهی را تمدید نکند، احتمال بی ثباتی در بازارهای مالی این کشور وجود دارد البته در صورتی که قانونگذاران تا 11 دسامبر به توافق نهایی و تصویب بودجه نرسند، ورشکستگی و تعطیلی دولت محقق خواهد شد.

نتیجه این نظرسنجی در حالی منتشر شده که طبق خبرها قرار است در مجلس نمایندگان روز چهارشنبه(امروز) درباره توافق اخیر کاخ سفید و رهبران کنگره بر سر بودجه رای گیری شود.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 6 آبان ماه 1394
  • 605 بازدید
  • 0 نظر