خوش آمدید

داور سرشناس بوشهری از دنیای داوری فوتبال خداحافظی کرد

داور سرشناس بوشهری از دنیای داوری فوتبال خداحافظی کرد


داور سرشناس بوشهری از دنیای داوری فوتبال خداحافظی کرد

اسماعیل آمری داور با تجربه بوشهری در اقدامی غافلگیر کننده با گلایه از وضعیت موجود داوری، دنیای داوری فوتبال را کنار گذاشت.

به گزارش سوک به نقل از فارس، وقتی با این بوشهری کم حرف و نجیب حرف زدیم بغض عجیبی صدای او را گرفته بود این داور با تجربه بوشهری که سابقه قضاوت در لیگ‌های برتر و دسته یک را در کارنامه دارد و به نوعی نخستین داور تاریخ فوتبال بوشهر است که در لیگ برتر سوت زده است.

اسماعیل آمری در مورد تصمیم برای کناره‌گیری از کار داوری به خبرنگار فارس در بوشهر گفت: آنقدر نامهربانی دیدم که این تصمیم سخت را گرفتم گله‌ای از هیچ کس ندارم تنها واقعیت‌ها را می‌گویم که از سال 76 و در 24 سالگی وارد کار قضاوت در لیگ‌های کشوری شدم.

وی ادامه داد: به عنوان جوانترین داور دربی حساس و نفس‌گیر بوشهر (شاهین و ایرانجوان) معرفی شدم و بازی‌های حساس دسته یک لیگ آزادگان و حتی لیگ برتر را سوت زدم، اما این اواخر تحمل بعضی بی مهری‌ها موجب شد تا بعد از مشورت با همسرم و بعضی بزرگان داوری عطای کار را به لقایش بخشیدم.

داور بوشهری ادامه داد: بعد از این همه سال قضاوت، آقایان در کمیته داوران کشور ابلاغ لیگ سه و دو را برای ما می‌فرستند بحث لیگش نیست، اگر لیگ‌های پایین بازی حساس بود حرفی نبود اما چرا در نوزده هفته لیگ یک فقط پنج بازی را به من بدهند، لیگ برتر که دیگر بماند که امسال رنگ آن را ندیدم نمرات من در قضاوت مشخص است، داوری بدون اشتباه نمی‌شود، اما این رسمش نبود در استان هم که هیچ حمایتی نشدم، سال‌ها صبر کردم، نجابت ما بوشهری‌ها همیشه بلای جانمان شده، من رفتم تا شاید بعد از من به داوری بوشهر توجه بیشتری شود.

 

وی ادامه داد: قضاوت‌ها در لیگ دسته یک برای همین ایرانجوان خودمان ببینید! یعنی ما کمتر از دوستان بودیم، شش هفته است که هیچ ابلاغی به من نداده‌اند چه دلیلی دارد این همه ما را کوچک کنند. داوری فقط یک عشق است وقتی با مظفری‌زاده، ترکی، قهرمانی و... دیگران آنگونه برخورد می‌شود وای به حال من در گذشته هم اختلافات بوشهر با کمیته داوران هم فقط به ضرر داوران بوشهری بود و دودش به چشم ما رفت.

آمری افزود: در کشور ما فضا برعکس است در دنیا دوران با تجربه را تا لحظه آخر برای سوت زدن نگه می‌دارند، اما در کشور ما در مرز پختگی فرار را برقرار ترجیح می‎دهی. بنده نخستین داور وسط بوشهری بودم که در سطح بالای فوتبال کشور قضاوت کردم، هیچ وقت هم مشکلی نداشتم و شکر خدا با آبرو داوری را کنار گذاشتم.

این داور فوتبال گفت: با وجودی که پنج، شش سال دیگر می‌توان در سطح بالای کشور قضاوت کنم، اما از همین جا خداحافظی رسمی خود را اعلام می‌کنم و تنها به احترام فوتبال بوشهر تا آخر همین سال 92 یک ماه آینده اگر قضاوتی در سطح استان نیاز باشد انجام می‌دهم اگر هم روزی فرزندم بخواهد فوتبالیست شود کمکش می‌کنم، اما اگر هوای داوری به سرش زد به هیچ عنوان به او اجازه نمی‌دهم 16 سال قضاوت کردم جز عشق و علاقه چیزی نداشت اما تا دلتان بخواهد بی مهری بود.

وب در پایان اذعان داشت: از همه اهالی فوتبال بوشهر، تیم‌های مختلف، فوتبالیست‌ها و هواداران حلالیت می‌طلبم و از همکارانم در اداره نوسازی مدارس، هیئت فوتبال و بخصوص همسرم که در این چند سال با من نهایت همکاری داشتند تشکر می‌کنم./


  • 700 بازدید
  • 0 نظر