خوش آمدید

دانشگاه آزاد بوشهر حداقل تا 4 سال دیگر جابجا نمی شود/رشته های جدید دکتری

دانشگاه آزاد بوشهر حداقل تا 4 سال دیگر جابجا نمی شود/رشته های جدید دکتری


دکتر قیصری: دانشگاه آزاد بوشهر حداقل تا 4 سال دیگر جابجا نمی شود
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره شایعات جابجایی دانشگاه آزاد واحد بوشهر واقع در عالیشهرگفت: در حال حاضر برنامه ای برای جابجایی کامل دانشگاه آزاد بوشهر ازعالیشهر به بوشهر در دست اقدام نیست ولی ممکن است ظرف سه الی چهار سال آینده این اتفاق به صورت کامل بیافتد.

یوسف قیصری افزود: حتی اگر قصد فروش واحد بوشهر را داشته باشیم با توجه به اینکه آزمایشگاه های رشته های فنی و مهندسی در این واحد مستقر است، حداقل تا 4 سال آینده این کار غیرممکن است.
وی رشته هایی که دانشگاه آزاد بوشهر، مجوز آنان برای مقطع دکترا  را کسب کرده به این شرح اعلام کرد: مهندسی معماری،مهندسی محیط زیست، حقوق جزا و جرم شناسی، مهندسی برق و قدرت، زیست شناسی سلولی و مولکولی، روانشناسی عمومی، زبان شناسی همگانی.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر افزود: برنامه ریزی برای افزایش این تعداد به 20 رشته در مقطع دکتری در یک سال آینده در دستور کار است و در رشته های جدید فوق الذکر، از اول مهر ماه پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
قیصری، راه اندازی دانشکده های پیراپزشکی در استان و پژوهشگاه ملی نفت و گاز در عسلویه را از دیگر برنامه های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: راه اندازی این پژوهشگاه به تبدیل ایده و فرآوری منجر می شود در صورت اجرایی شدن آن، درآمدزایی آن به حدی است که نیاز دانشگاه به شهریه دانشجو را مرتفع می سازد./س


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 31 خرداد ماه 1393
  • 1102 بازدید
  • 0 نظر