خوش آمدید

رسانه‌ها دستاوردهای انقلاب را برای مردم معرفی کنند

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه دلوار:

دستاوردهای انقلاب اسلامی در رسانه‌های به صورت عمیق و گسترده اطلاع‌رسانی و برای مردم به ویژه جوانان معرفی شود.


به گزارش خبرساحلی، حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار با اشاره به سال‌روز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) اظهار داشت: بی‌بی دو عالم، انسانی کامل و الگویی تمام عیار بودند که در زمینه بخشش، زهد، تقوی، صداقت، صبر، طهارت، عبادت، عصمت، علم، فضل و بخشش و حجاب و حیا بی‌نظیر بودند که ضروری است تمام انسان‌ها به ویژه زنان و دختران جامعه این خصوصیات را مدنظر قرار داده و ادامه‌دهنده راه این بانوی پاکدامن باشند.

وی افزود: در میان همه ویژگی‌ها حضرت فاطمه زهرا (س)،  مهمترین ویژگی و اقدام ایشان ولایت‌مداری و دفاع از حریم ولایت بود که در تمامی دوران‌ها، ولایت مورد هجمه دنیاطلبان برای رسیدن به اهداف شوم خود بوده و حضرت زهرا(س) به عنوان اولین مدافع ولایت، آغازگر دفاع از حریم ولایت در تاریخ شناخته می‌شود.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: ایشان در مسیر دفاع از حریم ولایت خطرات و هجمه‌های دشمنان را به جان خریدند تا جایی که از بذل جان و آبروی خویش هم در این راه دریغ نکردند چرا که دفاع از ولایت را از هر چیزی لازم‌تر می‌دانستند.

زاهددوست عنوان کرد: ولایت‌پذیری این بانوی بزرگ اسلام می‌تواند برای امروز و فردای همه شیعیان و پیروان آن حضرت الگو باشد و زنان جامعه ما نیز باید با  الگو پذیری از سیره عملی آن حضرت در دامان پاک خود انسان‌های شایسته‌ای جهت دفاع از حریم ولایت و امامت پرورش داده و تربیت کنند.

وی با اشاره به ۱۲ بهمن سال‌روز ورود عزت‌مندانه حضرت امام(ره) به ایران اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، عنوان کرد: برخلاف تبلیغات شوم رسانه‌های وابسته به دشمن، دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی عظیم و شگرف است.

امام جمعه دلوار ادامه داد: امروز  رسانه‌های غرب با جوسازی در فضای مجازی در صدد سیاه نمایی و بزرگنمایی مشکلات کوچک در داخل ایران هستند در حالی که انقلاب اسلامی به برکت خون شهداء در عرصه‌های علمی، نظامی ، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دستاوردهای شگرفی داشته است. 

وی بیان کرد: این در حالی است که خود دشمنان ما در مقاطعی به پیشرفت‌های عظیم علمی و اقتصادی ایران در شرایط  اذعان و اعتراف کرده‌اند که البته باید دستاوردهای انقلاب اسلامی در رسانه‌های به صورت عمیق و گسترده اطلاع‌رسانی و برای مردم به ویژه جوانان معرفی شود. 

زاهددوست عنوان کرد: انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت‌های امام راحل (ره )، خون مطهر شهدا و حضور و هوشیاری ملت ایران است و امروز جبهه استکباری با فشار و تحریم درصدد به مایوس‌کردن مردم و ضربه به انقلاب است ولی دشمن‌شناسی و هوشیاری  ایران اجازه به ثمر نشستن توطئه‌های دشمنان را نخواهد داد. 

وی با اشاره به تقارن دهه فجر سال جاری با ایام فاطمیه، گفت: باید حرمت ایام فاطمیه در این مجالس حفظ و مراعات شود اما مراسم عزاداری هیچ منافاتی با بازخوانى واقعیت‌هاى  انقلاب ندارد لذا باید در عین بزرگداشت ایام فاطمیه محافل دهه فجر هم باشکوه برگزار شود.

امام جمعه دلوار با اشاره به پذیرش حوزه‌های  علمیه خواهران اظهار داشت: نظام آموزشی و تربیتی حوزه‌های عملیه خواهران ، متناسب با ویژگی‌های اختصاصی بانوان و نیازهای واقعی جامعه طراحی شده و تربیت بانوان دین‌شناس و صاحب نظر، متخلق به اخلاق اسلامی، توانمند در  عرصه تبلیغ و ترویج دین از جمله اهداف حوزه علمیه خواهران است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 7 بهمن ماه 1396
  • 378 بازدید
  • 0 نظر