خوش آمدید

خطبه امروز نماز جمعه دلوار ویژه هفته دفاع مقدس وبرگزاری نمایشگاه عکس

موضوعات : سیاسی

حکومتی که سرگرم فتنه‌انگیزی علیه مسلمانان است صلاحیت مدیریت حج را ندارد

امام‌جمعه دلوار گفت: ما معتقدیم حکومتی که سرگرم فتنه‌انگیزی و آلت دست استکبار و رژیم صهیونیستی باشد صلاحیت خادمی و مدیریت برگزاری حج ابراهیمی را ندارد.

 


امام‌جمعه دلوار: حکومتی که سرگرم فتنه‌انگیزی علیه مسلمانان است صلاحیت مدیریت حج را ندارد

امام‌جمعه دلوار گفت: ما معتقدیم حکومتی که سرگرم فتنه‌انگیزی و آلت دست استکبار و رژیم صهیونیستی باشد صلاحیت خادمی و مدیریت برگزاری حج ابراهیمی را ندارد.

به گزارش خبرساحلي، حجت‌‌الاسلام علی زاهد‌دوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار اظهار داشت: غدیر سند و شناسنامه معتبری جهت حقانیت شیعه است و لذا باید در میان شیعیان باشکوه و شادی زائدالوصفی گرامی داشته شود ما موظفیم فرهنگ و تاریخ غدیر را حفظ و سینه‌به‌سینه و نسل به نسل به شیعیان و تاریخ نسل‌های آینده منتقل کنیم. وی با اشاره به هفته دفاع مقدس تصریح کرد: ما باید از میراث شهدا بادل و جان مراقبت کنیم اصل انقلاب و نظام اسلامی و ولایت‌فقیه و مقابله تا پای جان با استکبار میراث جاویدان شهداست که همه موظفیم از آن پاسداری کنیم. امام‌جمعه دلوار خاطرنشان کرد: دشمن از روحیه انقلابی، ولایی و ایثارگری ملت ایران بی‌اطلاع بود و قصد داشت ظرف مدت کوتاهی تیر خلاص را بر پیکر انقلاب اسلامی وارد کند اما به فضل الهی و در سایه مجاهدت‌ها، ایثارگری‌های ملت ایران دشمن مأیوس و ناامید شد. زاهد دوست خاطرنشان کرد: شکسته شدن حصر آبادان یک معجزه بزرگ الهی بود و درزمانی که رزمندگان اسلام از امکانات و تجهیزات دفاعی کافی برخوردار نبودند اما با تکیه‌بر قدرت الهی و مدد امام عصر(عج) توانستند محاصره آبادان را درهم بشکنند و با قلبی لبریز از ایمان و باور به ارزش‌های دینی توانستند دشمن تا بیخ دندان مسلح را از منطقه طرد کنند. امام‌جمعه دلوار یاد حضرت امام خمینی(ره) معمار گران‌قدر انقلاب و شهدا خصوصاً سرداران شهید فلاحی، فکوری،نامجو،کلاهدوز،جهان‌آرا را گرامی داشت. وی با اشاره به حادثه منا گفت: حادثه تأسف‌آور و دلخراش کشته و زخمی شدن جمع زیادی از زائران و حاجیان بیت‌الله الحرام در سرزمین منا بار دیگر بی‌لیاقتی و عدم‌کفایت آل سعود را در مدیریت حرمین شریفین ثابت کرد. زاهد‌دوست گفت: عربستان سعودی باید در موسم حج همه امکانات، تجهیزات و نیروهای انسانی باتجربه خود را برای مدیریت این رویداد مهم جهان اسلام بسیج کند و تأمین امنیت حجاج و زائران خانه خدا را عهده‌دار باشد اما مع‌الوصف امسال آل سعود به‌جای تمرکز در خدمت‌رسانی به حجاج تمام داشته‌ها و امکانات ازجمله نیروی انسانی باتجربه خود را برای کشتار شیعیان در یمن و بحرین گسیل کرده است. امام‌جمعه دلوار بیان داشت: ما معتقدیم حکومتی که سرگرم فتنه‌انگیزی و آلت دست استکبار و رژیم صهیونیستی باشد صلاحیت خادمی و مدیریت برگزاری حج ابراهیمی را ندارد. وی ادامه داد: ابعاد حادثه منا آن‌قدر عمیق است که حکومت آل سعود از هراس برملا شدن عمق حادثه حتی اجازه امدادرسانی و جمع‌آوری اجساد را به سایر کشورها نمی‌دهد. زاهد دوست افزود: جهان اسلام در برابر این حادثه غمبار که قلوب همه انسان‌های باوجدان را جریحه‌دار کرده است باید چاره‌اندیشی کند، زیرا اگر چاره‌جویی نشود خدای‌ناکرده ممکن است حوادث ناگوار دیگری در انتظار باشد. امام‌جمعه دلوار خاطرنشان کرد: درحالی‌که این حادثه دردناک دل همه مسلمین و انسان‌های باوجدان را به درد آورده است اما برخی افراد سعی می‌کنند از حاکمان جلاد سعودی حمایت کنند و اوضاع را عادی جلوه دهند که باتدبیر سیاسی و انصاف ناسازگار است. زاهد دوست بیان کرد: بی‌حرمتی رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و حضور گستاخانه در این مکان مقدس را محکوم می‌کنیم و امیدوارم امت اسلام با یکدلی و وحدت توصیه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.

تقدیر و تشکر امام جمعه محترم دلوار از جناب آقای روشن ریاست سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) به پاس تلاتشهای بی دریغ ایشان در امر کمک رسانی به مردم نیازمند این منطقه


  • 790 بازدید
  • 0 نظر