خوش آمدید

خبر خوب استاندار برای اهالی عالیشهر

استاندار بوشهر گفت: در عالی‌‌شهر ضمن اینکه شرکت عمران عالی‌شهر فعالیت می‌کند شهرداری در این شهر مستقر می‌شود تا بتواند در پیشبرد طرح‌های عمران شهری اقدام کند.


روابط عمومی استانداری بوشهر؛ دکترمصطفی سالاری در نشست شورای مسکن استان بوشهر با بیان اینکه عالی‌شهراکنون دارای13 هزار نفر جمعیت است اظهار کرد: طرح جامع عالی‌شهر در قالب يك‌هزار هكتار براي اسكان يك‌صد هزار نفر پيش بيني شده است.

وی با اشاره به اینکه شهربوشهر به لحاظ شرائط خاص و نبود زمین کافی جوابگوی ساخت مسکن متقاضیان نیست خاطرنشان کرد: اکنون در عالی‌شهر طرح‌ها و برنامه‌های مختلف زیربنایی و روبنایی اجرا شده است که با برنامه‌های در دست اجرا در آینده نزدیک ازبهترین شهرهای استان و کشور می‌شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از معاون وزیرمسکن و شهرسازی در بررسی مشکلات شهر عالی‌شهر تصریح کرد: در بررسی مشکلات این شهر مقرر شد  طرح  تاسیسات  جمع‌آوری فاضلاب عالی شهر توسط شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران مطالعه و اجرا شود و نسبت به روشنایی  جاده ورودی این شهر اقدام شود.

دکترسالاری  از تکمیل چهار مدرسه در دست  ساخت در عالی‌شهر خبرداد و گفت: برای بهبود مراکز بهداشتی درمانی، اماکن ورزشی مقررشد شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران زیرساخت‌های لازم را در سال آینده اجرا کند.

وی بر ایجاد شبکه حمل و نقل شهر عالی‌شهر به بوشهر تاکید کرد و گفت: طرح مطالعاتی تکمیلی و تقضیلی این شبکه بزودی اجرایی می‌شود.

استاندار بوشهر توسعه طرح‌های زیر ساخت مراکزتجاری را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: برای توسعه عالی‌شهر ضمن اینکه از زمین‌خواری پیشگیری شود امکانات لازم برای توسعه این شهر برای جمعیت آینده شهری فراهم شود.
دکترسالاری طراحی و اجرای نماد عالی‌شهر را از مصوبات شورای مسکن استان بوشهر دانست و گفت: طبق موافقت معاون وزیر راه و شهرسازی مقررشد نمادی که بتواند زیبایی این شهر را ارتقا دهد طراحی و اجرا شود.

وی از استقرار شهرداری در عالی‌شهر خبرداد و افزود: در عالی‌‌شهر ضمن اینکه شرکت عمران عالی شهر فعالیت می‌کند شهرداری در این شهر مستقر می‌شود تا بتواند در پیشبرد طرح‌های عمران شهری اقدام کند.

استاندار بوشهر بر حل مشکل برقرسانی به برخی واحدهای مسکن در عالی‌شهر تاکید کرد و از مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خواست نسبت به پیگیری و تامین اعتبارات این طرح اقدام کند.


  • 609 بازدید
  • 1 نظر