خوش آمدید

خبر تکمیلی - 21کشته و زخمی بر اثر برخورد 2 قطار مسافربری در سمنان

سانحه برخورد قطارمسافربری با باری در محور سمنان به دامغان


پنجشنبه شب رخ داد؛

سانحه برخورد قطارمسافربری با باری در محور سمنان به دامغان

تهران- ساحلی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر پنجشنبه شب از برخورد یک قطار مسافربری با یک قطار باری درمحور سمنان به دامغان خبر داد و گفت: نیروهای امدادی هلال احمر به محل سانحه اعزام شده اند.

 

«پیرحسین کولیوند» شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ساحلی افزود: حدود ساعت 22:30 امشب یک قطار مسافربری با یک قطار باری در ایستگاه ˈامروانˈ حد فاصل سمنان به دامغان برخورد کرد.

وی گفت: با اطلاع از این سانحه، بلافاصله ستاد بحران در مرکز هدایت و کنترل عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط تلفنی با جمعیت هلال احمر استان سمنان، دستورات ستادی برای اعزام گروه های امدادرسان هلال احمر به محل وقوع حادثه صادر شد.

وی اضافه کرد: هم اکنون معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سمنان به همراه چهار گروه عملیاتی واکنش سریع از نیروهای امدادرسان هلال احمر به محل وقوع این سانحه اعزام شده اند.

کولیوند از شمار کشته و زخمی های این سانحه اظهار بی اطلاعی کرد.

احمد طاهری مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان از کشته و زخمی شدن شماری از مسافران این دو قطار خبر داده و گفته است: نیروهای امدادی اعزامی به محل حادثه، هنوز به محل حادثه نرسیده اند از این رو هنوز تعداد کشته ها و مجروحان مشخص نیست.

به گفته وی، این سانحه به دلیل برخورد قطار مسافربری تهران به مشهد با یک قطار باری متوقف در ایستگاه ˈامروانˈ رخ داده است.

مدیرکل روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: سانحه برخورد قطار مسافربری مسیر تهران - مشهد به شماره 334 با قطار باری متوقف در ایستگاه امروان دامغان در استان سمنان ساعت 22 و 10 دقیقه رخ داده و علت این حادثه توسط کمیسیون سوانح راه آهن شمال شرق در حال بررسی است.

وی در خصوص آسیب دیدگان احتمالی و خسارت ناشی از این سانحه نیز گفت: در این رابطه هنوز گزارشی از سوی این کمیسیون اعلام نشده است

کشته و زخمی بر اثر برخورد 2 قطار مسافربری در سمنان

مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان از برخورد دو رام قطار در محور تهران ـ مشهد، ساعتی پیش در محدوده راه‌آهن شمال شرق کشور خبر داد. وی با بیان اینکه متاسفانه یک مرد در این سانحه کشته شده، افزود: 20 نفر از هموطنانمان در این برخورد مجروح شدند.

خبر ساحلی: مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان، اظهار داشت: یک رام قطار مسافربری که در مسیر مشهد- تهران در حرکت بود، حوالی ساعت 23 امشب متاسفانه با یک رام قطار باری در محور تهران ـ مشهد برخورد کرد.


احمد طاهری تصریح کرد: این سانحه بر اساس آخرین اطلاعات موجود، در محدوده ایستگاه امروان در حوزه ریلی شهرستان دامغان روی داده است. 

همچنین مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق کشور نیز در همین ارتباط در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس در استان سمنان اظهار داشت: سانحه فوق مورد تأیید است، اما دلیل قطعی وقوع این سانحه هنوز مشخص نیست.

 امیرحسین تاوپور ادامه داد: پس از دریافت خبر سانحه، همه عوامل برای بررسی موضوع و رسیدگی به اوضاع بسیج شدند و فعالیت‌ها در دست پی‌گیری است. 

وی تصریح کرد: کمیسیون بررسی سوانح نیز در راه‌آهن شمال‌شرق کشور تشکیل شده و کارشناسان در حال پی‌گیری امور هستند. 

مدیرکل راه‌آهن شمال‌شرق کشور افزود: علت دقیق و اصلی این سانحه هنوز مشخص نیست و نمی‌توان در این خصوص صحبتی کرد.

در همین حال مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان اظهار داشت: به محض دریافت خبر وقوع سانحه ریلی در شهرستان دامغان، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند. 

حسن شکراللهی اضافه کرد: عوامل امداد و نجات و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان سمنان هم‌اکنون در محل حادثه حضور دارند و در حال کمک‌رسانی به مجروحان سانحه هستند. 

وی با بیان اینکه نیروهای امدادی با تمام تجهیزات و آمبولانس در محل سانحه حاضر شده‌اند، گفت: در حال حاضر، آمار دقیقی از شمار مجروحان و کشته‌شدگان احتمالی این سانحه در دست نیست. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه در صورت نیاز امکان اعزام نیرو از پایگاه‌های مجاور نیز وجود دارد، گفت: روند امدادرسانی با قوت پی‌گیری می‌شود. 

این در حالی است که بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار اعزامی فارس از سمنان به محل وقوع حادثه در چندین کیلومتری دامغان، بر اثر وقوع این حادثه، دو واگن مسافری به شدت آسیب دیده است و نیروهای امداد و نجات هم‌اکنون در حال خدمات‌رسانی به این مصدومان هستند. 

ایستگاه امروان در محدوده راه‌آهن شمال‌شرق کشور قرار داشته و فاصله آن تا جاده اصلی 15 کیلومتر است. 

خارج‌ کردن 2 نفر از صحنه حادثه

آخرین خبرها از خارج‌‌کردن دو نفر از صحنه سانحه توسط نیروهای هلال احمر، آتش‌نشانی، اورژانس و . . . حکایت دارد. 

سانحه ریلی امشب، شمار زیادی از مسافران قطار مسافری مسیر تهران ـ مشهد را دچار صدمه کرد که هم‌اکنون امدادرسانی به آن‌ها ادامه دارد. 

بیرون کشیدن مصدومان از میان کوپه‌های قطار مسافری در دست انجام است و همه نیروهای امدادی با تلاش خاصی این امر را پی‌گیری می‌کنند. 

در حالی که حال عمومی برخی از مصدومان سانحه ریلی امشب در شهرستان دامغان چندان مطلوب گزارش نمی‌شود، شماری از نیروهای راه‌آهن از شهرستان‌های هم‌جوار برای بررسی موضوع و یاری رساندن به مسافران قطار مسافربری عازم محل شده‌اند. 

تصادف قطارهای باری و مسافری در ایستگاه امروان دامغان تاکنون علاوه بر کشته و مصدوم شدن چند نفر، مسئولان استان سمنان را نیز برای بررسی سانحه به تکاپو انداخته است. 

این سانحه سبب مسدود شدن مسیر ریلی تهران ـ مشهد و بالعکس شده است. 

این مسیر که در محدوده راه‌آهن شمال‌شرق کشور قرار داشته و در طول شبانه‌روز شاهد تردد ده‌ها قطار مسافری و باری است، از ساعاتی پیش به دلیل برخورد دو رام قطار مسدود شده است. 

البته مأموران راه‌آهن در شهرستان‌های هم‌جوار و استان‌های همسایه تدابیر لازم را به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه ثانویه اندیشیده‌اند و در حال حاضر، قطاری در این مسیر تردد نمی‌کند. 

شمار تلفات سانحه امشب حدود 10 نفر برآورد شد

نیروهای امداد و نجات حاضر در محل برخورد شدید یک رام قطار مسافربری با یک رام قطار باری در ایستگاه امروان دامغان، شمار تلفات سانحه امشب را در این محدوده حدود 10 نفر برآورد می‌کنند. 

گفت‌وگوی خبرنگار فارس با مسئولان امر حاضر در محل حادثه، از افزایش شمار کشته‌شدگان و مجروحان این سانحه نسبت به آمار اولیه حکایت دارد. 

مأموران امداد و نجات و نیروهای عملیاتی نهادهای امدادی تا کنون حدود هفت تا هشت کشته را از محل این سانحه بیرون کشیده‌اند و برآورد می‌شود این آمار به 10 نفر برسد. 

فعالیت‌های تکمیلی و امدادرسانی در این خصوص هم‌چنان ادامه داد و آمار دقیق پس از پایان عملیات امداد و نجات اعلام خواهد شد.

 

مصدومان سانحه به بیمارستان‏های شهرستان‏های مجاور اعزام شدند

 

مصدومان سانحه ریلی در ایستگاه امروان مسیر تهران ـ مشهد، توسط نیروهای اورژانس و هلال احمر به بیمارستان‏های شهرستان‏های مجاور اعزام شدند و امدادرسانی به سایر مصدومان در محل حادثه هم‏چنان ادامه دارد.

 

ایستگاه امروان در مجاورت شهرستان‏های سمنان، دامغان و شاهرود قرار گرفته است.

محل دقیق وقوع سانحه ریلی روستای عبدالله ‏آباد شهرستان دامغان بوده است

محل دقیق وقوع سانحه ریلی شامگاه پنج‌شنبه دو رام قطار در محور تهران ـ مشهد، روستای عبدالله ‏آباد شهرستان دامغان بوده است.

به گزارش خبرنگار ساحلی: به دامغان که از ساعاتی پیش به منظور بررسی دقیق حادثه به محل وقوع سانحه ریلی دو رام قطار در محور تهران ـ مشهد در 100 کیلومتری سمنان اعزام شده، محل دقیق وقوع این سانحه ریلی روستای عبدالله‏ آباد شهرستان دامغان بوده است.

برخلاف گزارشات قبلی که محل وقوع این سانحه ریلی را روستای امروان اعلام کرده بودند، مشاهدات عینی خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به محل وقوع سانحه نشان می‏دهد که محل دقیق وقوع این سانحه روستایی به نام عبدالله‏ آباد است.

مجروحان این سانحه ریلی با حضور فرماندار دامغان و سایر مسئولان منطقه امدادرسانی شده‏ اند.

یک رام قطار مسافربری که در مسیر مشهد ـ تهران در حرکت بود، با یک رام قطار باری در محور تهران ـ مشهد برخورد کرده است.

اطلاعیه راه آهن

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، قطار فوق العاده 9 طوس مسافری تهران – مشهد در ایستگاه امروان ساعت 22:10 دچار سانحه شد.

براساس این گزارش سانحه بر اثر برخورد قطار مسافری با یک رام قطار باری متوقف در ایستگاه صورت گرفته است و منجر به جراحت تعدادی از مسافرین عزیز شده که اغلب آنان به صورت سرپایی مداوا و 7 نفر به بیمارستان اعزام شده اند و یک نفر کشته شده است .

هم اکنون نیروهای امدادی و کمیسیون سوانح راه آهن در محل حادثه حاضر و مشغول امداد رسانی می باشند .

علت بروز سانحه و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان: مصاحبه‏ ای با رسانه‏ ها نکرده ‏ام/ آمار مجروحان سانحه تنها 20 نفر است

مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان با بیان اینکه مصاحب ه‏ای با رسانه‏ ها مبنی بر اعلام مصدومیت 60 نفر در سانحه ریلی دو قطار در ایستگاه امروان نکرده است، گفت: شمار مجروحان این سانحه تنها 20 نفر است.

احمد طاهری دقایقی پیش در گفت‌وگو با فارس به امروان دامغان اظهار داشت: قطار مسافربری تهران ـ مشهد دارای 340 نفر مسافر بوده که در داخل ایستگاه امروان با یک قطار باری برخورد کرد.

وی اضافه کرد: متأسفانه در این سانحه ریلی جان باختن یک نفر تاکنون قطعی شده و تعداد مجروحان سرپایی و بستری شده در مجموع 20 نفر است.
مدیرکل مدیریت بحران استان سمنان با بیان اینکه مصاحبه‏ای مبنی بر مصدومیت 50 تا 60 نفر از مسافران با واحد مرکزی خبر و سایر رسانه‏ ها انجام نداده، ادامه داد: این آمارها به هیچ وجه مورد تأیید نیست.

طاهری با بیان اینکه خود و تیم مدیریت بحران هم‏اکنون در ستاد مدیریت بحران استان سمنان مشغول پی‌گیری این سانحه ریلی هستند، خاطرنشان کرد: اطلاعات تکمیلی این سانحه تا ساعاتی بعد اعلام می‏شود.

 

به منظور بررسی دقیق حادثه انجام شد؛ حضور استاندار سمنان در محل وقوع سانحه ریلی در مسیر تهران ـ مشهد

استاندار سمنان و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سمنان به منظور بررسی دقیق‏ تر برخورد دو رام قطار در مسیر تهران ـ مشهد، در محل وقوع سانحه حضور یافتند.

استاندار سمنان و سایر مسئولان در حال پی‌گیری دقیق چگونگی وقوع این حادثه و همچنین بازدید از روند امدادرسانی به مسافران و مصدومان این سانحه هستند.

اعزام یک گروه پزشکی برای کنترل همه مسافران قطار سانحه دیده در دامغان

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان بااشاره به اتمام عملیات امداد ونجات مسافران قطار مسافربری سانحه دیده درایستگاه امروان دامغان گفت:یک گروه پزشکی حاذق برای کنترل همه مسافران این قطارمسافربری به ایستگاه راه آهن دامغان اعزام شدند.

احمد طاهری اظهار کرد: این گروه پزشکی با حضور در میان مسافران این قطار مسافربری در ایستگاه راه آهن دامغان، درحال معاینه پزشکی همه مسافران سانحه دیده هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: همه مسافران این قطار به طور کامل معاینه می شوند.

وی با اشاره به اتمام عملیات امداد و نجات مسافران محبوس در قطار مسافربری از انتقال مصدومان جدی به بیمارستان خبر داد و بیان کرد: دیگر مسافران و کسانی که به صورت سرپایی درمان شده اند، به ایستگاه راه آهن دامغان منتقل شده اند تا پس از معاینات پزشکی لازم به سمت مقصد خود ادامه مسیر دهند.

اعزام قطار مسافربری از سمنان برای انتقال مسافران سانحه دیده به مشهد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان از اعزام یک قطار مسافربری از سمنان برای انتقال مسافران قطار سانحه دیده به مشهد مقدس خبر داد.

احمد طاهری با اشاره به اینکه عملیات امداد و نجات قطار مسافربری سانحه دیده در ایستگاه امروان دامغان به پایان رسیده است اظهار کرد: هم اکنون همه مسافران این قطار که دچار مصدومیت نشده یا به صورت سرپایی مداوا شدند، به ایستگاه ریلی دامغان منتقل شدند.

وی افزود: هم اکنون یک قطار از سمنان برای انتقال مسافران به مشهد مقدس عازم دامغان است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: این قطار تا دقایقی دیگر به محل ایستگاه دامغان رسیده و پس از سوار کردن آنان، به سمت مقصد اولیه مسافران ادامه مسیر می دهد.

حادثه قطار مسافربری تهران- مشهد 21 کشته و زخمی برجای گذاشت/ مسیر باز و تردد عادی شد

احمد طاهری در گفتگو با مهر ضمن بیان اینکه قطار عادی مسافربری شماره 324 که ساعت 17 تهران را به قصد مشهد ترک کرده بود در زمان ورود به ایستگاه امروان نرسیده به دامغان واقع در اداره کل راه آهن شمالشرق کشور با یک قطار باری متوقف شده در ایستگاه برخورد کرد، افزود: خوشبختانه قطار باری که حمل کننده سوخت بوده در آن لحظه خالی بوده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه یک مرد در این سانحه کشته شده، افزود: 20 نفر از هموطنانمان در این برخورد مجروح شدند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری سمنان ضمن تصریح بر اینکه بخش قابل توجهی از مجروحان به صورت سرپایی درمان شده اند، گفت: پنج نفر به بیمارستان کوثر سمنان و 15 نفر دیگر به بیمارستان ولایت دامغان برای انجام درمان منتقل شده اند.

به گفته طاهری، نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس منطقه با حضور به موقع در محل حادثه ضمن تخلیه مسافران از درون واگن ها به مداوای سانحه دیدگان، پرداختند، گفت: ایستگاه امروان از جاده اصلی 15 کیلومتر فاصله دارد که در این راستا مسافران به وسیله اتوبوس به مسجد ایستگاه دامغان منتقل شده و یک گروه مجهز پزشکی بر?

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 17 خرداد ماه 1393
  • 778 بازدید
  • 0 نظر