خوش آمدید

خبرهای خوش حوزه سلامت برای مردم

۱۸۷ قلم کمبود دارویی به ۲۰ قلم رسیده است:


۱۸۷ قلم کمبود دارویی به ۲۰ قلم رسیده است

وزیر بهداشت آقای هاشمی اظهار داشت: در روزهای اول شروع کار ۱۸۷ قلم دارو در کشور نایاب بود که هم اکنون این کمبودها به زیر ۲۰ قلم رسیده است. بازار دارویی اشباع شده و مشکل دسترسی مردم به دارو در سال جدید کمتر هم خواهد شد، هرچند برخی مشکلات در زمینه مصرف دارو و بیمه ها باید حل شود.

وی بیان داشت: در روزهای پایانی سال هم شاهد خبرهای خوشی در حوزه اعتبارات و بخشهای دیگر نظام سلامت خواهیم بود.

هاشمی از تشکیل کمیته ای برای نظارت بر ساماندهی تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی خبر داد و گفت: حقیقت این است که کمیسیون بهداشت و درمان و نمایندگان مجلس امسال در تصویب بودجه های بیشتر برای نظام سلامت خیلی به ما کمک کردند و اگر مبالغ قانون اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده و ۱۰ درصد هدفمندی اختصاص یابد، کمک شایانی به مردم انجام می شود.

وزیر بهداشت افزود: در بحثهای مربوط به هدفمندی تاکنون بالغ بر ۴۰۰ ساعت جلسه در وزارت بهداشت تشکیل شده است و شوراهای سیاستگذاری و فناوری سلامت ما هفته ای دو تا سه جلسه در این خصوص برگزار می کنند.

وی با اظهار خشنودی از اینکه بحث سلامت در دیدگاه و سخنان بزرگان کشور از رهبر معظم انقلاب تا سران قوا به عنوان یک اولویت مطرح شد، ادامه داد: تولید واکسن، دارو، سر و سامان دادن به وضعیت شبکه مراقبت های اولیه بهداشتی، تقویت بیمه ها، تشکیل جلسات شورای عالی امنیت و سلامت غذا، اجرای طرحهای درمانی، آموزشی و پژوهشی، برنامه هایی است که باید برای بهبود اوضاع سلامت در سال جدید پیگیری شود که اگر این برنامه ها انجام شود چهره نظام سلامت در سال جدید تغییر می کند.


  • 694 بازدید
  • 0 نظر