خوش آمدید

حمله جنگنده های امارات به سوریه

حمله جنگنده های امارات به سوریه

منابع خبری اماراتی می گویند جنگنده های اف ۱۶ این کشور که در اردن مسقر هستند به پالایشگاه های نفت سوریه که در دست داعش هستند، حمله کردند.

 خبرگزاری رسمی امارات (وام) دوشنبه شب دلیل این حملات به این پالایشگاه های نفت را خشک کردن منابع مالی گروه تروریستی داعش ذکر کرد. این خبرگزاری افزود: جنگنده های اماراتی بعد از بمباران تاسیسات نفتی، سالم به آشیانه های خود بازگشتند.

پیش از این گزارش های متعددی در رسانه ها مبنی بر هدف قرار دادن تاسیسات زیربنایی سوریه به بهانه هدف قرار دادن گروه تروریستی داعش در سوریه منتشر شده بود. چند هفته پیش، سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس اعلام کرد، چهار حلقه چاه نفت در میدان نفتی جفرا در استان دیرالزور هدف حملات هوایی ائتلاف ضد داعش قرار گرفته است. جنگنده های ائتلاف همچنین به تاسیسات گازی کونیکو در حومه شرقی دیرالزور حمله کردند.

حملات علیه داعش در سوریه در روزهای اول محدود به برخی مقرها و اردوگاه های آن بود و اطلاعات به دست آمده از دیرالزور و الرقه نشان می دهد این گروه قبلا این مقرها و اردوگاه ها را تخلیه کرده بود. پس از آن دامنه حملات گسترده تر شد و پالایشگاه های نفت و مراکز فرماندهی و وسایل نقلیه و سیلوهای غلات را در الرقه، دیرالزور، بوکمال و حلب دربر گرفت.

بسیاری از ناظران تحولات منطقه بر این باورند که اطلاعات میدانی نشان می دهد حملات آمریکا و متحدان آن در سوریه، به اندازه ای که بر تاسیسات و ساختارهای زیربنایی سوریه تاثیر گذاشته است، بر توانایی های نظامی داعش تاثیر نداشته است.
 
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۸ ۱۱:۵۳:۰۵
به اماراتی ها بگید جوجه های کوچولو غریبی ودم درازی این کارا به شما نیومده بدبخت های توسری خور (2687452) (alef-3)
 
  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 28 بهمن ماه 1393
  • 689 بازدید
  • 0 نظر