خوش آمدید

حرکت ورزشکاران از دلوار تا گلزار شهدای بوشهر

موضوعات : ورزشی

به مناسبت 3 خرداد

حرکت ورزشکاران از دلوار تا گلزار شهدای بوشهر

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر سازمان بسیج ورزشکاران و مرکز تربیت بدنی سپاه امام صادق (ع) برنامه حرکت نمادین ورزشکاران را به مناسبت این روز برگزار می نمایند.


 
 
 

به گزارش خبر ساحلی،مسئول سازمان بسیج ورزشکاران استان بوشهر اظهار داشت: به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر سازمان بسیج ورزشکاران و مرکز تربیت بدنی سپاه امام صادق (ع) برنامه حرکت نمادین ورزشکاران را به مناسبت این روز برگزار می نمایند.

فرزین در ادامه گفت: در این حرکت نمادین ورزشکارانی در رشته های اسکیت ، دوچرخه سواری و موتورسواری حضور خواهند داشت تا با حضور خود  در این مراسم یاد و خاطره آزاد سازی خرمشهر را دوباره تدایی ببخشند.
 
فرزین مسئول سازمان بسیج ورزشکاران استان بوشهر افزود: شروع این برنامه نمادین از زادگاه سردار بزرگ جنوب شهید رئیسعلی دلواری تا گلزار شهدای بوشهر با شعار«رهبرا تا نفس هست با تواییم » در تاریخ 03/03/93  برگزار می شود.

وی تاکید کرد: این برنامه با هدف تجدید میثاق با شهدای هشت سال دفاع مقدس بویژه شهیدان آزاد سازی خرمشهر (عملیات الی بیت المقدس ) می باشد.
 
آزادسازی خرمشهر در روز سوم خرداد ۱۳۶۱ خورشیدی پس از ۵۷۸ روز اشغال بعنوان مهم‌ترین هدف عملیات بیت‌المقدس در دوره جنگ ایران و عراق توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (به فرماندهی علی صیاد شیرازی) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (به فرماندهی محسن رضایی) انجام گرفت. این آزادسازی در پی مرحله چهارم عملیات بیت‌المقدس که از ۱ تا ۴ خرداد ۱۳۶۱ انجام شد، محقق گردید.
 
امام خمینی (ره) در ۳ خرداد ۱۳۶۱ به مناسبت آزادی خرمشهر پیامی خطاب به ملت ایران صادر کرد. در اولین بخش این بیانیه آمده است: با تشکر از تلگرافاتی که در فتح خرمشهر به اینجانب شده است، سپاس بی‌حد بر خداوند قادر که کشور اسلامی و رزمندگان متعهد و فداکار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود.

در جریان آزادسازی خرمشهر حدود ۱۹ هزار نفر نیروی عراقی به اسارت نیروهای جمهوری اسلامی ایران درآمدند. آزادسازی خرمشهر از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود. در ایران از این عملیات و روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود. شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری کرده‌است.


  • 882 بازدید
  • 0 نظر