خوش آمدید

حجت الاسلام پورفاطمی روحانی خدمتگزار بود+تصاویر

مدیر حوزه‌های علمیه کشور:مرحوم حجت الاسلام والمسلمین پورفاطمی روحانی خدمت گذار و عاشق مردم بود.


به گزارش ساحلی به نقل از  "بوشهرنیوز" آیت الله حسینی بوشهر پیش از ظهر دوشنبه در هفتمین روز درگذشت حجت الاسلام والمسلمین پور فاطمی که با حضور اقشار مختلف جامعه در شهر کاکی اظهار داشت: مرحوم حجت الاسلام پورفاطمی سلاله ای از سادات انسانی والا و روحانی خدمت گذار و عاشق مردم بود.

وی از همه مردم استان و به‌ویژه مردم شهرکاکی و شهرستان دشتی به خاطر همت بلند و قدر شناسی در مراسم تشیع و فاتحه تقدیر کرد و افزود: این حضور چشمگیر شما در کنار جنازه فرزندانی از فرزندان پیامبر و با آن عشق و ارادت نشانه دلدادگی به اهل بیت است.حسینی بوشهری در باب احترام به سادات گفت: پیامبر گرامی اسلام می فرماید اگر کسی به اولاد من احترام قائل شود و تکریم کند به پیغمبر احترام کرده و در جای دیگر می فرماید اگر خدای نکرده فرزندان من از صالحان نبوده به خاطر پیغمبر تکریم کنید.

وی اضافه کرد: مراسم تشیع این سید بزرگوار بی سابقه بود تصویر صحنه توسط مردم ولایتمدار و عاشق قرآن، اسلام ودین انصافا مایه شگفتن و تعجب شد تا ما مردم داریم نگران نیستیم از دشمن نمی هراسیم  چون در روز مبادا مردم هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: البته سادات هم مراقب باشند و ماهم حرمت پیغمبر را حفظ کنیم اگر به مردم سفارش شده حرمت نگه دارند ما وظیفه داریم حرمت نگه داریم.

وی خاطر نشان کرد: این انسان وارسته که امروز در میان ما نیست هر وقت که به کاکی می آمدم وسری هم به خانه یادگار آیت  الله سید حسین پور فاطمی می زدم این سید با چهره بشاش و مهربان از فقیر و غنی در جایگاه خودش تکریم می کرد.مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: اخلاق چیز مهمی است قرآن می فرماید کسانی که اهل ایمان و عمل صالح هستند خدا محبت آنها در دلهای مردم قرار می دهد.

وی بیان کرد: اگر دو ویژگی ایمان و عمل صالح در انسان بود مردم آن را دوستشان خواهد داشت و اخلاق و ادب در زندگی ما انسان‌ها خیلی نقش دارد.

حسینی بوشهری بیان داشت: انسان اخلاقی بی تفاوت از مشکلات مردم عبور نمی‌کند آنها را دین خود می‌دانند این جایگاه انسان‌های کریم است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 6 اسفند ماه 1392
  • 3868 بازدید
  • 1089 نظر