خوش آمدید

جلسه بخشدار دلوار در خصوص مدیریت بحران آب با دهیاران جنوب بخش

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

مهندس رستمی بخشدار دلوار:

 مجتمع ابشيرين كن دلوار در هفته دولت كلنگ زني خواهد شد .


جلسه بخشدار دلوار در خصوص مدیریت بحران آب با دهیاران جنوب بخش مهندس رستمی بخشدار دلوار: مجتمع ابشيرين كن دلوار در هفته دولت كلنگ زني خواهد شد.

به گزارش خبرساحلی ، مهندس رستمی در جلسه تحت عنوان مدیریت بحران آب با دهیاران جنوب بخش ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: موضوع بحران اب يك مسئله محلي و منطقه اي نيست و امروزه مديران ارشد كشور را به خود مشغول كرده و يك معضل ملي است.

وی افزود : ما در بحران اب با سه بخش مجزا و در عين حال به هم پيوسته مواجهيم ما امروزه هم در توليد هم در انتقال و هم در توزيع اب با بحران دست به گريبانيم و اين ناشي از اشتباهات راهبردي مديران قبلي ما در موضوع اب شرب و كشاورزي در سطوح ملي و محلي بوده كه با تغيير نگرش بايد تصحيح شود.

در ادامه بخشدار دلوار خاطر نشان كرد : تامين بخشي از اب شرب استان از منابع استاني و از طريق احداث مجتمع هاي ابشيرين كن يكي از مهم ترين تصميماتي بود كه با اخذ مجوز هاي لازم از وزارت نيرو در مرحله اجرايي قرار گرفته و يكي از اين مجتمع ها ، ابشيرين كن بندر رستمي است كه پيش بيني ميشود در هفته دولت عمليات اجرايي ان اغاز گردد.

وی به اقدامات كوتاه مدت در راستاي رفع بحران اب اشاره كرد و افزود: با توجه به مشخص بودن سهميه تخصيصي اب در دو هفته گذشته به صورت ميانگين ١٠٠٠ متر مكعب اب روزانه به مجتمع اب رساني بندر رستمي افزوده شده و با دستور مدير عامل اب روستايي استان تمامي نقاط كور و مشكل دار خطوط توزيع شناسايي و در كوتاه زماني برطرف خواهد شد.

بخشدار دلوار يكي از موانع توزيع اب در روستاهاي جنوبي بخش را طراحي شبكه هاي خط انتقال و توزيع دانست كه براي رفع اين معضل اقدام لازم جهت احداث خط انتقال موازي در روستاهاي جنوب بعمل خواهد امد. وي در پايان با اشاره به مسئوليت دهياران در مديريت بحران تاكيد كرد : دهياران در كنار مسئولين ابفار هم در فرهنگ سازي مصرف بهينه اب و هم در توزيع اب در روستاها فعاليت مستمر داشته باشند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 29 خرداد ماه 1395
  • 715 بازدید
  • 0 نظر