خوش آمدید

جزئیات تصادف هولناک دو اتوبوس و یک کامیون

جزئیات تصادف هولناک دو اتوبوس و یک کامیون


جزئیات تصادف هولناک دو اتوبوس و یک کامیون

متاسفانه در این سانحه راننده یکی از اتوبوس‌ها و یکی از مسافران که در زمان وقوع حادثه درحال تعمیر اتوبوس بودند، در دم جان باختند. همچنین راننده تریلی نیز در اثر گرفتار شدن در کابین خودرو جان خود را از دست داد.

پس از برخورد کامیون با دو اتوبوس اسکانیا در یک چشم به هم زدن هر سه خودرو طعمه شعله‌های آتش شدند و در عرض چند دقیقه شعله‌های آتش هر سه خودرو را در برگرفت.

به گزارش ساحلی  شهروند نوشت: ساعت از ٤ صبح گذشته بود و همه مسافران در خواب فرو رفته بودند. تا چند ساعت دیگر به مشهد می‌رسیدند اما ناگهان اتفاقی افتاد که هیچ‌کس انتظارش را نداشت. اتوبوس اسکانیا ناگهان خراب شد و راننده خودرو را در گوشه‌ای از جاده نگه داشت تا مشکل را برطرف کند و دوباره مسیر را ادامه دهند. هنوز چنددقیقه‌ای از توقف اتوبوس اسکانیا نگذشته بود که یک اتوبوس اسکانیای دیگر نیز درست پشت سر اتوبوس اول توقف کرد تا به راننده برای تعمیر خودرو کمک کند.

مسافران که حوصله‌شان سر رفته بود از اتوبوس پیاده شدند اما هنوز چند نفر از مسافران دو اتوبوس روی صندلی‌هایشان نشسته بودند غافل از حادثه شومی که در کمینشان نشسته بود. راننده اسکانیای اول همچنان مشغول تعمیر اتوبوس بود که ناگهان صدای بوق ممتد یک تریلی از پشت‌سر دو اتوبوس اسکانیا شنیده شد و درست در همین زمان بود که تصادف وحشتناک رخ داد.

به گفته شاهدان ماجرا راننده تریلی که انگار خواب‌آلود هم بوده وقتی به نزدیکی دو اتوبوس اسکانیا می‌رسد تازه متوجه توقف هر دو خودرو شده اما کار از کار گذشته بود. صدای ترمز شدید و بوق ممتد تریلی در فضای جاده پیچید. تریلی با سرعت زیاد با اتوبوس اسکانیای عقبی برخورد کرد. به گفته شاهدان ماجرا برخورد آن‌قدر شدید بود که در اثر ضربه دو اتوبوس نیز با یکدیگر برخورد کردند و این درحالی بود که راننده بخت‌برگشته اسکانیا بین دو اتوبوس درحال کار بود.

پس از برخورد کامیون با دو اتوبوس اسکانیا در یک چشم به هم زدن هر سه خودرو طعمه شعله‌های آتش شدند و در عرض چند دقیقه شعله‌های آتش هر سه خودرو را در برگرفت.

مسافرانی که شاهد این تصادف وحشتناک بودند بلافاصله دست به کار شدند و به کمک مسافران دیگری که در اتوبوس گرفتار شده بودند شتافتند. خوشبختانه مسافران از بین شعله‌های آتش نجات پیدا کردند. این درحالی بود که راننده یکی از اتوبوس‌ها و تریلی دچار سرنوشت شومی شده بودند.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد چراکه هنوز شاهدان ماجرا همچنان در شوک صحنه برخورد ٣ خودرو با یکدیگر بودند که ناگهان حادثه‌ دیگری رخ داد. یک خودرو پژو نیز که با سرعت درحال عبور از جاده بود زمانی که به محل حادثه رسید با دیدن صحنه تصادف تعادلش را از دست داد و با قسمت عقب تریلی برخورد کرد. اما خوشبختانه سرنشینان خودرو قبل از این‌که مرگ به سراغشان بیاید توسط مسافران دو اتوبوس نجات پیدا کردند.

درخواست کمک
ساعت ٣٠: ٠٤ صبح پنجشنبه بود که تیم‌های امداد و نجات جاده‌ای گناباد و تربت حیدریه از طریق تماس مسافرانی که شاهد حادثه هولناک بودند در جریان ماجرا قرار گرفتند. بلافاصله تیم‌های امدادی آتش‌نشانی، اورژانس و هلال احمر راهی محل حادثه شده و عملیات امداد و نجات آغاز شد.

سید مسعود هدایتی رئیس هلال‌احمر گناباد دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: متاسفانه در این سانحه راننده یکی از اتوبوس‌ها و یکی از مسافران که در زمان وقوع حادثه درحال تعمیر اتوبوس بودند، در دم جان باختند. همچنین راننده تریلی نیز در اثر گرفتار شدن در کابین خودرو جان خود را از دست داد.

در این میان آتش‌نشانان، شعله‌های آتش را خاموش کردند. ماموران هلال‌احمر نیز اقدام به خارج کردن اجساد این حادثه کردند.
 
رئیس هلال‌احمر گناباد در ادامه می‌گوید: در این سانحه با مرگ راننده یکی از اتوبوس‌ها که درحال تعمیر اتوبوس بود و همچنین راننده تریلی ١١ مصدوم به بیمارستان بیدخت گناباد منتقل شدند و سرهنگ لطیف جانشین فرماندهی پلیس راه خراسان رضوی درباره علت آتش‌سوزی دو اتوبوس اسکانیا و تریلی گفت: هنوز علت اصلی آتش گرفتن ٣ خودرو که منجر به مرگ چند نفر شد همچنان نامشخص است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 4 مرداد ماه 1393
  • 426 بازدید
  • 3 نظر