خوش آمدید

تعامل با اقوام و گروه‌های مختلف، به انسجام ملی کشور کمک می‌کند

خورشیدی معاونت سیاسی امنیتی استانداری بوشهر:

هر قدر با اقوام مختلف در استان تعامل داشته باشیم به اتحاد و انسجام ملی کشور کمک بیشتری کردیم.


معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر گفت: هر قدر با اقوام مختلف در استان تعامل داشته باشیم به اتحاد و انسجام ملی کشور کمک بیشتری کردیم.
به گزارش خبرساحلی، مجید خورشیدی در نشست هم اندیشی معاونان فرماندار و بخشداران استان بوشهر با قدردانی از تلاش معاونان فرماندار و بخشداران در شهرستان های مختلف اظهار داشت: اگر تلاش و همت شما نبود استانداری بوشهر هم نمی توانست در کشور نمره خوبی بگیرد و با تلاش شما بوده که این استان در بین استانهای موفق قرار گرفته است.
وی با اشاره به فضای بین المللی و سیاسی خارجی در منطقه و جهان، به سیاست های آمریکا برای ضربه زدن به ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: با حضور ترامپ در کاخ سفید، سیاست تهاجمی علیه ایران بیشتر شده و ترامپ قصد دارد با ترفندهای مختلف به ایران ضربه بزند.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر با اشاره به جنگ اقتصادی بین آمریکا و چین اظهار داشت: ممکن است تبعات این جنگ اقتصادی را در صنایع فولاد، پتروشیمی شاهد باشیم  و اگر این نبرد ادامه یابد احتمال دارد سایر کشورها هم وارد این جنگ شوند.
خورشیدی اضافه کرد: با توجه به وضعیت موجود در فضای بین المللی، این وضعیت می تواند مولد تهدید و فرصت برای کشور باشد و معاونان فرماندار و بخشداران هم برای انجام کار بهتر حتما باید با فضای سیاست داخلی و خارجی آشنا باشند.
وی تاکید کرد: سیاست ورز شاغل در فرمانداری و بخشداری باید اطلاعات خود در زمینه مسائل سیاست خارجی را به روز نگه دارد.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات بحران آب در استان بوشهر، گفت: باید با همکاری و تعامل برای این مشکل راهکاری پیدا کنیم، در حالی که کشاورزی و آبیاری سنتی در حال فراموشی است و به خاطرات می پیوندد باید به فکر استفاده از دانش روز در عرصه کشاورزی باشیم.
خورشیدی با اشاره به آمار جمعیت جوان در کشور و استان بوشهر بیان داشت: قشر جوان با تحولات روز همراه است یکی از این تحولات، فضای مجازی است و اگر در زمینه فناوری غفلت کنیم در عرصه کاری از تحولات روز عقب می مانیم.
وی با تاکید بر آرامش بخشی در جامعه اضافه کرد: باید برای آرامش بخشی به جامعه تلاش کنیم ضمن اینکه اعتماد بخشی به کارکردهای جامعه ضرورت دارد، چرا که برخی می خواهند سیستم‌های جامعه را ناکارآمد نشان دهند.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر با تاکید بر تعامل با قوا و نهادهای مختلف بیان داشت: برای تحقق برنامه های تدوین شده باید تعامل با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نهادهای قضایی، نظامی، انتظامی و امنیتی را در دستور کار خود قرار دهیم.
خورشیدی افزود: برای ارتقا نشاط اجتماعی باید تلاش کنیم و جامعه نباید از آینده ناامید باشد، امید به آینده را باید در جامعه زنده کنیم و این مهم با ایجاد اعتماد به کارکرد سیستم و نشاط اجتماعی محقق می شود.
وی بر تعامل با اقشار مختلف در جامعه تاکید کرد و گفت: بیشتر کردن سهم بانوان در عرصه های مدیریتی و اجتماعی باید در دستور کار باشد چرا که هر جا به بانوان اعتماد کردیم نتیجه بهتری را شاهد بودیم.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار بوشهر بر تعامل بیشتر با اهل سنت تاکید کرد و گفت: هر قدر با اقوام مختلف در استان تعامل داشته باشیم به اتحاد و انسجام ملی کشور کمک بیشتری کردیم.
خورشیدی با اشاره به منشور گفتگوی سیاسی و تعامل با گروه های مختلف اجتماعی و سیاسی در شهرستانها را مهم ارزیابی کرد و تاسیس خانه احزاب و سمن ها را گامی مهم در تحقق اهداف این منشور دانست.
وی با تاکید بر کاهش فاصله میان نقاط مرکزی و حاشیه ای در استان، بر اهمیت توزیع متناسب امکانات مادی و غیرمادی از جمله توزیع مناسب‌تر مناصب مدیریتی و امکانات و منابع تاکید کرد.

گزارش تصویری:


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 21 فروردين ماه 1397
  • 290 بازدید
  • 0 نظر