خوش آمدید

تاخیر یک روزه صید میگو در بوشهر

تاخیر یک روزه صید میگو در بوشهر


معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: براساس تصمیم مدیریت صید زمان آغاز آزاد سازی صید میگو در آبهای این استان از روز ششم برای قایق ها به روز هفتم و برای دیگر شناورها از هشتم به 9 مرداد تغییر کرد.
به گزارش ساحلی  ، عبدالحسن تنگستانی افزود: براساس این تصمیم 10 هزار صیاد بوشهری از ساعت 9 روز هفتم مرداد صید میگو را در آبهای محدوده این استان در خلیج فارس اغاز می کنند.
 
وی اضافه کرد: هم اکنون 480 فروند لنج، 950 فروند قایق و 11 کشتی در استان بوشهر مجوز صید میگو دارند و خود را برای صید آماده کرده اند.

تنگستانی بیان کرد: شناورهای تفریحی و بدون هویت درمدت فصل صید میگو حق هیچ فعالیت صیادی در ندارند و پاسگاه های دریابانی باید با متخلفان برخورد کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر ادامه داد: پایان زمان صید پس از بررسی های پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر با توجه به اصل حفاظت از ذخایر اعلام می شود.

وی برتوجه صیادان به اجرای مقررات و آیین نامه های فصل صید تاکید کرد و گفت: مناطق ممنوع صید شامل مناطق حفاظت شده اطراف رودخانه موند، ساحل هلیله و رودحله است که صیادان از تلاش برای صید در این مناطق باید خودداری کنند.

تنگستانی بدون پیش بینی میزان صید امسال اضافه کرد: صیادان پانال چشمه مکعبی روی تور ترال برای کاهش صید ضمنی و جلوگیری از صید آبزیان نابالغ نصب کنند.

وی ادامه داد: براساس مجوزهای صید قایق های صیادی یک روز، موتورلنج ها چهار روز و کشتی ها 20 روز در هر سفر می توانند در دریا به صید بپردازند.

تنگستانی یادآورشد: پارسال دو هزار و 200 تن میگو در یک ماه توسط صیادان در آبهای استان بوشهر صید شد.

  • 595 بازدید
  • 0 نظر