خوش آمدید

بی بی سی: پنالتی ایران قطعی بود/ خطا روی اشکان را به چشم دیدم

بی بی سی: پنالتی ایران قطعی بود/ خطا روی اشکان را به چشم دیدم


بی بی سی: پنالتی ایران قطعی بود/ خطا روی اشکان را به چشم دیدم/ بازگشت مجدد ایران در بازی با بوسنی نیل لنون پس از پایان دیدار ایران و آرژانتین با تمجید از بازی جنگجویانه تیم ایران اعلام کرد داور مسابقه یک پنالتی برای ایران نگرفت.

ايران،ارژانتين،جام جهاني،مسي،داور،پنالتي،بيرمي

پایگاه خبری تحلیلی ساحلی

نیل لنون پس از پایان دیدار ایران و آرژانتین با تمجید از بازی جنگجویانه تیم ایران اعلام کرد داور مسابقه یک پنالتی برای ایران نگرفت.

آرژانتین با درخشش لیونل مسی موفق شد سه امتیاز ارزشمند دیدار با ایران را کسب کند تا صعودش را به مرحله بعد قطعی کند.

نیل لنون سرمربی سابق سلتیک که کارشناس شبکه بی‌بی‌سی در بازی ایران و آرژانتین بود پس از پایان مسابقه گفت: این جور بازی‌ها را فقط یک نفر می‌تواند سرنوشتش را عوض کند و آن هم خدای فوتبال یعنی لیونل مسی است.

وی افزود: شما اگر ۵۰ بازیکن را نیز پشت توپ بگذارید او می‌تواند از بین آن‌ها توپش را عبور دهد و به گل برسد. البته نباید از بازی خوب ایران نیز به سادگی گذشت. رضا قوچان نژاد مهاجم ایران چند فرصت گلزنی را در این دیدار از دست داد و نمایش خوبی داشت.

سرمربی سابق سلتیک در ادامه درباره صحنه مشکوک نیمه دوم که روی اشکان دژاگه رخ داد گفت: به نظر من این صحنه پنالتی بود و داور مسابقه باید نقطه پنالتی را نشان می‌داد.

لنون ادامه داد: بازیکنان ایران در این دیدار جنگیدند و این برای من تحسین‌برانگیز بود. آن‌ها برای هر توپ نهایت تلاششان را کردند و بیشتر نبردها را نیز به سود خود به پایان بردند. در کل بازی ایران و آرژانتین بازی زیبایی بود. ایران برابر نیجریه نیز همین سبک بازی را نشان داد و فوتبال دفاعی را به نمایش گذاشت. بازیکنان ایران سعی داشتند سرعت بازی را بگیرند.

رضا حقیقی: می‌توانستیم آرژانتین را ببریم/ خطا روی اشکان را به چشم دیدم

هافبک تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که ملی‌پوشان ایران به این باور رسیده بودند که می‌توانند آرژانتین را شکست دهند.

رضا حقیقی پس از دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر آرژانتین اظهار کرد: شرایط خیلی خوب و ما لحظات آخر فکر کردیم که بازی تمام شده است. بازیکنان خوب کار کردند. نمی‌گویم موقعیت‌های ما بیشتر بود اما درصد گل‌شدن آنها قطعاً بیشتر بود.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران همچنین گفت از این باخت بسیار ناراحتیم و حسرت می‌خوریم که در لحظات آخر نتوانستیم نتیجه را حفظ کنیم. حالا باید ریکاوری کنیم تا برای بازی با بوسنی آماده شویم.

وی درباره عملکرد داور مسابقه نیز گفت: در صحنه مشکوک پنالتی پشت دروازه آرژانتین مشغول گرم کردن بودم و دیدم که قطعاً روی اشکان خطا شد.فکر می‌کنم داور اصلاً تمرکز لازم را نداشت و در چند صحنه با برخورد به توپ ما جلوی ضد حمله ما را گرفت. متأسفانه بیشتر اشتباه‌های داور به ضرر ما بود و شاه‌گل اشتباه‌هایش هم همان پنالتی بود.

حقیقی در ادامه گفت: همیشه برای تیم‌های کم‌تجربه بازی در نیمه اول سخت‌تر است ولی هرچه زمان بازی به پیش می‌رود اعتماد به نفس این تیم‌ها بالا می‌رود. ما واقعاً می‌توانستیم آرژانتین را ببریم و بازیکنان به این خودباوری رسیده بودند. دیدید که آرژانتینی‌ها وقتی به گل رسیدند خیلی خوشحال بودند و وقت تلف می‌کردند.

حقیقی همچنین گفت: ما همچنان برای صعود به دور بعد شانس داریم. اما هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. اکنون باید بازیکنان از نظر روحی و بدنی ریکاوری شوند. اما شانس‌مان برای صعود زیاد است.

پولادی: بازی‌ای کردیم که ملت افتخار کند/ پنالتی ما را نگرفتند

مدافع تیم ملی گفت: پیش از بازی با آرژانتین همه فکر می‌کردند این تیم به سادگی از ایران عبور می‌کند اما الان همه به ایران احترام می‌گذارند.

مهرداد پولادی پس از شکست یک بر صفر ایران در برابر آرژانتین گفت: خدا را شکر بازی‌ای کردیم که ملت به آن افتخار می‌کند. خیلی‌ها فکر می‌کردند خیلی راحت و ساده از ما می‌گذرد ولی باید به نمایشمان افتخار کنیم. از این پس همه تیم‌ها به ما احترام می‌گذارند. ما موقعیت‌های خوبی را از دست دادیم و تنها یک بازیکن هست که می‌تواند نتیجه‌ بازی را در آخر بازی عوض کند و او هم مسی است.

او افزود ما به لحاظ فنی خیلی خوب کار کردیم و فکر می‌کنم مردم و کادر فنی از عملکرد ما راضی هستند. فکر می‌کنم همه به کادر فنی و تیم ما افتخار می‌کنند؛ چرا که عملکرد بسیار خوب داشتیم.

مدافع تیم ملی اضافه کرد: داور یک پنالتی صد در صد را برای ما نگرفت. در رختکن فیلم بازی را دیدیم و متوجه شدیم که یک پنالتی برای ما گرفته نشده است. فکر می‌کنم که داور با آنها مهربان بود و برای صعود چاره‌ای جز شکست بوسنی نداریم. می‌خواهیم اولین صعودمان به مرحله بعد را جشن بگیریم. از همه مردممان که به ما روحیه دادند تشکر می‌کنم. ما بازی خوبی ارائه دادیم.

علیرضا حقیقی: حق به حقدار نرسید/ از دیدار با بوسنی با دست پر برمی‌گردیم

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که ایران می‌توانست آرژانتین را شکست دهد و حق به حقدار نرسید.

علیرضا حقیقی که در بازی برابر آرژانتین عملکرد درخشانی داشت در باره این بازی گفت: خدا را شکر می‌کنم همه بازیکنان تلاش زیادی کردند و خوب بازی کردند. فوتبال همین است و همیشه حق به حقدار نمی‌رسد. امروز به جرات می‌توانم بگویم که حق‌ ما پیروزی بود.

وی ادامه داد: متاسفانه بازی را در دقیقه ۹۱ واگذار کردیم ولی این چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌کند. اطمینان دارم از بازی با بوسنی با دست پر خارج می‌شویم.

حقیقی درباره گلی که از لیونل مسی دریافت کرد هم گفت: من نه فقط در آن صحنه که در همه صحنه‌ها تمام تلاشم را کردم. در آن صحنه هم خیلی خودم را کشیدم اما توپ به جایی رفت که نباید می‌رفت.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 1 تير ماه 1393
  • 554 بازدید
  • 0 نظر