خوش آمدید

بوی رهبر فرزانه در دلوار طنین انداز شد

امام جمعه بوشهر

دلوار شناسنامه مبارزات ضد استعماری جنوب ایران است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در جمع مردم بخش دلوار گفت: دلوار با تکیه به روحیه ولایت مداری کوه استوار و سد محکم دفاع مقدس ملی و دینی جنوب ایران مقابل استعمارگران و مستکبران است.


به گزارش خبر ساحلی،به مناسبت 13 دی ماه سالگرد ورود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به بخش دلوار مراسم با شکوهی با حضور و سخنرانی حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولایت فقیه در استان و حضور مسئولین شهرستان تنگستان و مردم دلیر و استکبار ستیز بخش دلوار در حسینیه شهدا روستای لیلک برگزار شد.

آیت الله غلام علی صفایی بوشهری در جمع مردم بخش دلوار به مناسبت سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به دلوار در 13 دی 1370 در حسینیه شهدای روستای لیلک  روحیه مردم این منطقه را در سالروز ورود مقام معظم رهبری به دلوار تحسین برانگیز برشمرد و گفت: این روز روز ولایت مداری نام گذاری شده و این نشان اوج بصیرت مردم این خطه سرافراز است.
وی افزود: در تاریخ اسلام هر گاه جامعه اسلامی دارای روحیه ولایت مداری بوده اسلام پیروز شده و دشمنان  شکست خورده اند و در هر برهه ای  که اصل اساسی ولایت مداری دچار نقصان شده جامعه گرفتار فتنه ها و شکست شده است.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه پیشرفت حاکمیت  اسلام ناب محمدی(ص) در تمامی ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منوط به حاکمیت ولایت است گفت: ولایت مداری اساس نظام اسلامی است به همین علت دشمنان کوشیده اند این اساس را نشانه بگیرند تا این عامل مهم دچار خدشه شود. اگر ما در این شرایط حساس تاریخی در اندیشه پیشرفت، آزادی های الهی و حضور تاثیرگذار در صحنه های بین المللی هستیم باید اصل اساسی ولایت مداری را حفظ و عمل کنیم.
وی افزود: آن زمان که انگلیس به این منطقه حمله کرد و حکومت مرکزی توان دفاع نداشت وبسیاری از خواص وابسته به دربار و کشورهای خارجی بودند علمای بزرگی چو علامه بلادی،  سید علی نقی دشتی و مجتهد برازجانی حکم به وجوب جهاد دادند و مردم استان بوشهر و بخش دلوار به فرماندهی سردار بی نظیر، سردار اسلام، سردار ایران، فخر ایران و فخر بوشهر شهید رئیسعلی دلواری حماسه آفریدند و انگلیس را شکست دادند و اکنون نام دلوار و نام رئیسعلی لرزه به پیکر انگلیس می اندازد.
امام جمعه بوشهر گفت: ایران به وجود مردم مومن و انقلابی دلوار افتخار می کند که یک تنه جلو انگلیس ایستادند ونگذاشتند ذره ای از خاک ایران تحت استعمار انگلیس قرار گیرد. تاریخ ایران هیچ گاه عظمت مقاومت مردم استان بوشهر و این خطه سرافراز، علمای بزرگ و سردار شجاع آن را فراموش نمی کند.
وی با بیان این که باید مقاومت و استعمارستیزی مردم این خطه با تکیه بر ولایت مداری برای همیشه الگوی ماندگار باشد افزود: امروز با همه تلاش ها و جستجوی فراوان یک عکس هم از رئیسعلی دلوار یافت نمی شود و این نشانه بغض انگلیسی ها از این سردار شجاع است که خاری به چشم استعمار بود.
آیت الله صفایی بوشهری گفت: اکنون مردم استان بوشهر بر اساس فرهنگ دینی و بصیرت سیاسی و روحیه مقاومت با ولایت مداری مقابل بدخواهان ایستاده اند و از حریم ولایت دفاع می کنند. جهان استکبار بداند اگر بخواد کوچکترین تعرضی به ایران داشته باشدتمام استان بوشهر رئیسعلی دلواری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تنها راه پیشرفت کشور تکیه به قدرت داخلی و مقاومت است افزود: دشمنان با تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی، حمله نرم سیاسی، ایجاد فتنه ها و  آشوب های اجتماعی ایران را نشانه گرفته اند اما برای شکست همه این توطئه ها یک راه وجود دارد و آن پیروی از ولایت است.
مردم ایران امتحان خود را پس داده اند و این مسئولان هستند که باید به فرامین رهبری عمل کنند.
اگر مسئولین طرح اقتصاد مقاومتی را به شکل جهادی اجرا کرده بودند بسیاری از مشکلات اقتصادی اکنون وجود نداشت.  ارزش تمامی مسئولان مملکت، جبهه ها، گروههای سیاسی و اشخاص به درجه ولایت مداری آنهاست.
آیت الله صفایی بوشهری گفت: اگر رئیسعلی دلواری پای میز مذاکره می رفت و مقابل انگلیس نرمش نشان می داد  الان جنوب ایران دچار بحران بود، اما او با شجاعت مقاومت کرد و انگلیس را شکست داد؛ پس جبهه استکبار بداند مردم استان بوشهر همان مردم عصر رئیسعلی دلواری اند شجاع و مقاوم.
حجت الاسلام زاهد دوست امام جمعه دلوار هم گفت: ارادات فرزندان شهید رئیسعلی دلواری به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه برگ زرین سابقه  تاریخی آنهاست. امروز نیز در خط ولایت مداری پابرجا ایستاده اند.

گزارش تصویری:


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 12 دي ماه 1398
  • 81 بازدید
  • 0 نظر