خوش آمدید

بنیاد فرهنگی شهید رئیسعلی دلواری در کشور راه‌اندازی شود

امام جمعه دلوار:

بنیاد فرهنگی شهید رئیسعلی دلواری در کشور راه‌اندازی شود

خبرگزاری ساحلی: امام جمعه دلوار گفت: با توجه به نقش مهم رئیسعلی دلواری در مبارزه با استعمار پیر انگلیس برای شناساندن بیشتر این مبارز استعمارستیز لازم است بنیاد فرهنگی سرداربزرگ جنوب رئیسعلی دلواری راه‌اندازی شود.


به گزارش خبر ساحلی  حجت الاسلام علی زاهددوست در نشست هماهنگی کنگره بین‌المللی شهیدرئیسعلی دلواری با بیان رشادت‌های این بزرگ مرد مبارزه با استعمار اظهار کرد: باید به گونه‌ای رئیسعلی و سایر دلاورمردان مبارزه با استعمار را معرفی کنیم که نسل جوان ما به اسطوره‌های خود افتخار کنند.

وی با بیان اینکه رئیسعلی دلواری سبب شد که ملت ما در برابر استعمار پیر ایستادگی کند و تن به ذلت ندهد تصریح کرد: باید یاد و حرکت این استعمارستیز را به بهترین شکل گرامی بداریم.

 امام جمعه دلوار با بیان اینکه راه‌اندازی بنیاد فرهنگی شهید رئیسعلی دلواری ضروری است گفت:  وجود یک بنیاد فرهنگی سبب می‌شود فعالیت‌هایی که درارتباط با شهید رئیسعلی دلواری و همرزمانش انجام می‌گیرد، منسجم، کارشناسی شده و جامع باشد.

وی با اشاره به ضروریت راه اندازی سایت اطلاع رسانی شهید رئیسعلی دلواری تصریح کرد: هنوز دراستان بوشهر پایگاه جامعی که به زندگینامه شهید رئیسعلی دلواری، تاریخ مبارزه وی و همرزمانش بپردازد وجود ندارد و این اطلاعات به صورت پراکنده است.

زاهددوست از اجرایی نشدن نام‌گذاری خیابان شهرستانهای استان به نام رئیسعلی دلواری خبرداد و گفت:  مصوبه ای مبنی بر نامگذاری یک خیابان یا میدان به نام شهید رییسعلی دلواری درهر شهرستان استان بوشهر وجود دارد که این مصوبه فقط در برخی شهرها اجرایی شده است.

امام جمعه دلوار گفت: تا 12 شهریور و نود و نهمین سالگرد شهیدرئیسعلی دلواری زمان زیادی باقی نمانده است و برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری مراسم درشان این شهید هرچه زودتر انجام شود.

وی بر برگزاری همایشی با عنوان ˈنقش روحانیت در نهضت جنوب تاکید کرد و افزود: مراسم یکصدمین سالروز شهادت شهید رئیسعلی دلواری سل اینده برگزار می‌شود که با توجه به نقش روحانیت درمبارزات این شهید وهمرزمانش، پیش از برگزاری مراسم یکصدمین سالگرد، همایشی با عنوان نقش روحانیت در نهضت جنوب  در استان بوشهر برگزار شود.

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 27 خرداد ماه 1393
  • 624 بازدید
  • 0 نظر