خوش آمدید

بمباران های آل سعود باعث محرومیت حدود دو میلیون کودک یمنی از تحصیل شد

صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) گفت: ادامه بمباران ها و درگیری های زمینی در یمن موجب تعطیلی 3 هزار و 600 مدرسه و محرومیت نزدیک به دو میلیون کودک یمنی از ادامه تحصیل شده است.


 

  جولین هارنی نماینده صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در یمن روز جمعه در بیانیه ای با اشاره به این که درگیری های زمینی و بمباران های بی وقفه نیروهای آل سعود، 3 هزار و 600 مدرسه در این کشور را وادار به تعطیلی و حدود یک میلیون و 800 هزار کودک این کشور را از تحصیل محروم کرده است.

وی در این بیانیه آورده است: فراهم کردن فرصت آموزش و پرورش برای کودکان یمنی هم برای آینده خود این کودکان و هم خانواده های آنان اهمیتی حیاتی دارد.

هارنی اشاره کرده است که مسئولین این نهاد همه تلاش خود را برای فراهم کردن امکان تحصیل برای کودکان یمنی در شرایط بحرانی کنونی بکار خواهند برد.

به گفته وی، یونیسف در نظر دارد در سال تحصیلی جدید که از 5 ماه سپتامبر آغاز خواهد شد با اجرای یک طرح ضربتی آموزشی، امکان جبران عقب افتادگی های تحصیلی را برای حدود 200 هزار کودک یمنی فراهم کند و قرار است مسئولان وزارت آموزش و پرورش یمن نیز در اجرای این طرح یونیسف را یاری کنند.

هارنی، بازگشایی مدارس و اجرای برنامه های ویژه آموزشی این نهاد را منوط به بهبود شرایط امنیتی دراین کشور دانسته و اعلام کرده است که برای ترمیم خرابی های شمار زیادی از مدارس یمن به 11 میلیون دلار بودجه فوری نیاز دارد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 3 مرداد ماه 1394
  • 493 بازدید
  • 0 نظر