خوش آمدید

برگزاری همزمان انتخابات مجلس و خبرگان در سال آینده

برگزاری همزمان انتخابات مجلس و خبرگان در سال آینده


 

مدیر دفتر نظارت شورای نگهبان استان تهران گفت: سال آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات خبرگان رهبری همزمان برگزار می‌شود و دارای اهمیت بسزایی است.

 به گزارش قاسم تهرانی ، اظهار داشت: شورای نگهبان در بحث بصیرت‌افزایی اعضای شبکه نظارت همایش‌هایی در طول سال برگزار می‌کند.

مدیر دفتر نظارت شورای نگهبان استان تهران در پاسخ به اینکه افراد مخالف و منتقد نظام قصد تضعیف جایگاه شورای نگهبان را دارند نظر شما دراین زمینه چیست؟ گفت: افرادی که داخل نظام هستند توجه آنها باید به فرمایشات مقام معظم رهبری و امام باشد که شورای نگهبان را ضامن حفظ بقاء اسلامیت و جمهوریت نظام می‌دانند.

وی ادامه داد: آنکه درون نظام است باید به این نکات توجه کند اگر دلخوری‌های داخلی هم وجود دارد باید خود را عضو خانواده انقلاب بدانند و جایگاه مهم شورای نگهبان را تخریب نکنند.

تهرانی با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری 40 میلیون نفر پای صندوق‌های رای حاضر شدند، خاطرنشان کرد: در فتنه 88 که دشمن به مملکت ما طمع کرده بود تلاش شورای نگهبان این بود تا آرای مردم حفظ بشود و نگذاریم جمهوریت آسیب ببیند.

وی افزود: نیروهایی که خود را طرفدار رای مردم می‌دانستند آمده بودند که آرای مردم را ابطال کنند و این تناقض رفتار باید چگونه پاسخ داده شود.

تهرانی گفت: خوب است نیروهای داخل نظام در رفتارو بیانات خود متوجه باشند که شورای نگهبان یک نهاد بسیار مقتدر و قوی است که می‌تواند از اسلامیت و هم جمهوریت نظام حمایت کند.

مدیر دفتر نظارت شورای نگهبان استان تهران گفت: اگر به جایگاه شورای نگهبان خدشه‌ای وارد شود شک نکنیم که درآینده‌ای نه چندان دور هم اسلامیت و هم جمهوریت نظام زیرسوال خواهد رفت.

تهرانی خطاب به کاندیداها بیان داشت: نقطه اساسی که باید کاندیداها به آن توجه کنند تبلیغات زود هنگام است و افرادی که بخواهند مملکت را دستخوش مسائل انتخاباتی کنند مورد رضایت نظام نیست و بگذارند مردم و مسئولان با آرامش کار خود را انجام دهند مردم زندگی خودشان و مسئولان خدمات را ارائه کنند.

وی افزود: چنانچه فضای انتخاباتی زود هنگام فراهم شود دیگر فضای کار بوجود نخواهد آمد و متاسفانه رقابت‌های ناسالم شکل خواهد گرفت.

تهرانی تاکید کرد: کاندیدها باید دقت عمل داشته باشند، تبلیغات زود هنگام انجام ندهند و از وعدهای غیر قابل انجام بپرهیزند این‌ها مطالبی است که متاسفانه کم دیده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: همیشه مسئولان هر دوره‌ای متاسفانه این ابهام در رفتارشان شاید دیده شود و شائبه‌ای بوجود بیاید که می‌خواهند از یک کاندیدا جانبداری کنند لذا نوع رفتار مسئولان هم خیلی تعیین کننده است که مردم بتوانند به عوامل انتخاباتی اعتماد کنند که خودشان جانبدار و طرفدار انتخاباتی نباشند.

تهرانی با بیان اینکه سال آینده با نزدیک شدن به انتخابات امورات آموزشی برای عوامل نظارت بیشتر می‌شود یادآور شد: در هر انتخاباتی چند صد هزار نفر به عنوان ناظر شورای نگهبان شرکت می‌کنند خصوصا در انتخابات مجلس شورای اسلامی که انتخابات سنگین و پرحاشه‌ایی است، سال آینده انتخابات شورای اسلامی و انتخابات خبرگان همزمان برگزار می‌شود و دارای اهمیت بسزایی است.

وی در پاسخ به اینکه نقش جوانان در انتخابات آینده را چگونه پیش بینی می‌کنید؟ گفت: همیشه نسل جوان انگیزه بیشتری برای مشارکت درامور اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد و در هر انتخاباتی رای اولی‌ها هستند که خیلی انگیزه و هیجان دارند و ضریب انتخابات را افزایش می‌دهند و اگر فرهنگ‌سازی درستی صورت گیرد انتخاب خوب و شایسته‌ای داشته باشند میزان مشارکت انتخاباتی و بعد از آن مشارکت حفظ ساختار نظام هم پرانگیزه‌تر از نیروهای دیگراست.

مدیر دفتر نظارت شورای نگهبان استان تهران در پاسخ به این سوال که وظیفه شورای نگهبان حفظ صیانت از آرای مردم است عکس آن شایعه پراکنی صدای بیگانگان بویژه بی بی سی است نظر شما دراین زمینه چیست گفت:  مردم ما در سال 88 به طور کامل شاهد این موضوع بودند که دروغ بزرگی که آنها طراحی کردند بحث تقلب و دست بردن در انتخابات بود که از رسانه بی بی سی سامان گرفت و متاسفانه برخی از افراد داخلی نیز به آن دامن زدند و خود را درگیر دروغ‌پردازی‌های رسانه‌های بیگانه کردند.

 وی ادامه داد: بنگاهی که مسئولیت دروغ‌پردازی بر عهده گرفته هر روز دارد کار خود را ادامه می‌دهد و تنها کاری که باید در مقابل آنها انجام دهیم بی‌توجه‌ای به دروغ‌پردازی رسانه‌های بیگانه و بصیرت افزایی داخلی است.

 تهرانی خاطر نشان کرد: افرادی که مملکت خود را فروخته و با بیگانگان همکاری می‌کنند نباید به آنها توجه‌ای کنیم.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن ماه 1393
  • 517 بازدید
  • 0 نظر