خوش آمدید

برگزاری مراسم عزای شهادت امام جعفر صادق (ع) در دلوار

موضوعات : فرهنگی

دلم هواى بقیع دارد و غم صادق                  عزا گرفته دل من ز ماتم صادق

در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) مردم ولایت‌مدار شهر دلوار با برپایی مراسم ویژه‌ای در مسجد امام صادق(ع) این شهر در سوگ شهادت این امام همام عزاداری کردند.


در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) مردم ولایت‌مدارشهر دلوار با برپایی مراسم ویژه‌ای در مسجد امام صادق(ع)این شهردر سوگ شهادت این امام همام عزاداری کردند.

به گزارش خبرساحلی، در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) شیفتگان خاندان عصمت و طهارت(ع) در شهر دلواربا برپایی آئین‌های عزاداری و سوگواری در مسجد امام صادق(ع)،عشق و علاقه خود را به آن امام همام نشان دادند.

در این مراسم سوگواری که پیش از ظهر امروز با حضور حجت السلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه محترم بخش دلوار و با حضور گسترده مردم عزاداردلوار برگزار شد. پس از مداحی ،مداح اهل بیت کربلایی احمد عالیپوردر سوگ شهادت امام ششم شیعیان(ع)، حجت السلام والمسلمین اسماعیلی نیا اعزامی از قم در وصف این امام همام سخنانی بیان کرد و اظهار داشت: امام جعفر صادق(ع) در برابر تحریف‌های دشمنان اسلام ایستادگی کرد و سبب احیا اسلام ناب محمدی شد.

حجت‌الاسلام اسماعیلی نیا با بیان اینکه دوران امامت امام صادق(ع) دوران شکوفایی شیعه بود افزود: دوران امامت امام جعفر صادق(ع) دوران شکوفایی مذهب شیعه بود به‌گونه‌ای که اگر تلاش‌های این امام بزرگوار نبود مذهب شیعه با چالش‌های فراوانی روبه‌رو می‌شد.

ایشان درادامه به ویژگهی بارز امام جعفر صادق(ع)،که همان صدق وراستگویی ایشان است،عموم عزاداران را به این صفت در تمام مراحل زندگی بویژه در معاملات روزمره سفارش نمود. در پایان این مراسم نماز جماعت به امامت حجت السلام والمسلمین زارعی اقامه شد.  

گزارش خبرساحلی ازشهر و روستاههای بخش دلوار حاکی است، مراسم عزاداری سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) صبح امروز و شب گذشته با حضور مردم متدین و ولایت‌مدار شهر و روستاهای بخش دلواردر مساجد، تکایا، حسینیه‌ها برگزار شد.

گزارش تصویری:

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 9 مرداد ماه 1395
  • 849 بازدید
  • 0 نظر