خوش آمدید

برداشت میگوی پرورشی آغاز شد

برداشت میگوی پرورشی  آغاز شد


حسین بهمنیاری : امسال دو میلیارد و 300 میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره سازی شد و پیش بینی می شود 12تا 13هزار تن میگوی پرورشی در این استان تولید شود.

وی با بیان اینکه گونه های میگوی برداشتی در استان بوشهر وانامی است اظهارکرد: امسال با تدابیر اندیشه شده پرورش میگو در استان بوشهر بدون هیچ گونه مشکلی انجام شد و اکنون میگوها به حد رشد معمول رسیده اند.

بهمنیاری تصریح کرد: برداشت میگوی پرورشی تا 15 آذر در مناطق شیف، دلوار، مند، بردستان، رودحله ، رود شور، بندرریگ، گناوه و دیلم در استان بوشهر ادامه دارد.

وی گفت: میگوی پرورشی بوشهر به دلیل کیفیت بالا بازار مناسبی در بیشتر کشورها دارد.

مدیر کل شیلات استان بوشهر افزود: تاکنون 10 درصد میگوی پرورشی استان بوشهر برداشت شده و تولید کنونی 2.6میلیون تن در هکتار است.

بهمنیاری یادآورشد: بیش از چهار هزار نفر درصنعت پرورش میگو در استان بوشهر به صورت مستقیم فعالیت می کنند که پس از برداشت به مرحله بسته بندی و فرآوری برای صادرات منتقل می شود که تعدادی هم در این مرحله مشغول بکار هستند.

بهمنیاری اضافه کرد: استان بوشهر با داشتن بیش از900 کیلومتر ساحل دارای قابلیت های مهم در پرورش آبزیان است به گونه ای که اکنون بیش از 60 هزار هکتار از اراضی این استان برای پرورش میگو شناسایی شده است


  • 660 بازدید
  • 0 نظر