خوش آمدید

برجام در کوتاه آمدن دشمن برای تهدیدها و تحریم‌ها هیچ نقشی نداشت

موضوعات : سیاسی

امام جمعه دلوار گفت:

تهدید کشور از سوی دشمن یک موضوع همیشگی است اما اینکه برجام در کوتاه آمدن دشمن از تهدیدها و تحریم‌ها نقشی داشته است کاملا سخن نادرست و نابجایی است زیرا برجام نه تنها هیچ تاثیری در این زمینه نداشته بلکه اتفاقا پس از برجام بر شدت تهدیدهای و تحریم های دشمن افزوده شده است.


به گزارش خبرساحلی ، حجت الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه های نماز جمعه شهر دلوار با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و همچنین ۱۱ شعبان ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اظهار داشت: جوانان باید در عبادت، شجاعت، سخاوت، غیرت دینی، دشمن‌شناسی و اطاعت‌پذیری از امام و رهبر خود حضرت علی‌اکبر(ع) را الگو قرار دهند.

وی افزود: وجود این همه جمعیت جوان و نیروی آماده به خدمت، ظرفیت بالا و مغتنمی است که وظیفه مسوولان را برای رسیدگی به مشکلات و نیازهای این عزیزان دوچندان می‌کند.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: جوانان همواره مورد عنایت امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب و علاقه‌مند به انقلاب و ارزش‌های انقلابی هستند و در همه صحنه‌های انقلاب و نظام اسلامی از جمله انتخابات‌ها حضوری فعال و چشمگیر دارند.

وی بیکاری و نبود مسکن و  امکانات تشکیل زندگی را مهمترین مشکل جوانان ذکر کرد و گفت: در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال باید هم و غم مسوولان متمرکز به موضوع مهم  اشتغال و تولید قرار گیرد.

زاهددوست ادامه داد: باید جوانان را باور کنیم  و آنها را از مهلکه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن نجات دهیم زیرا دشمنان امروز جوانان را نشانه گرفته و به دنبال ترویج تهاجم فرهنگی و گرفتارکردن آنان هستند.

وی با اشاره به روز 17 اردیبهشت سال‌روز تشکیل بسیج سازندگی عنوان کرد: این نهاد با هدف ترویج فرهنگ جهادی در سال 79  به شکل خودجوش در کشور بوجود آمد و بعد از مدتی مورد تایید و تحسین  مقام معظم رهبری قرار گرفت.

امام جمعه دلوار عنوان کرد: یکی از راه‌های ترویج اقتصاد مقا ومتی تقویت روحیه  بسیجی و جهادی است که در بسیج سازندگی متجلی است و این بسیج با حضور در مناطق محروم با احداث پل، مسجد، درمانگاه و کمک به محرومان،گام‌های مؤثری در راستای عملیاتی‌کردن اقتصاد مقاومتی در سطح کشور برداشته است.

وی با اعلام این که کمک به دولت در خدمت‌رسانی به مردم، حضور در مناطق و روستاهای دورافتاده با هدف محرومیت‌زدایی و غنی‌سازی اوقات فراغت  جوانان و دانش‌آموزان از جمله خدمات بسیج سازندگی به جامعه است، یادآور شد: دولت باید حرکت خودجوش بسیج سازندگی را در آبادانی کشور غنیمت بداند، چرا که ترویج اقتصاد مقاومتی از طریق بسیج سازندگی امری شدنی است .

امام جمعه دلوار با اشاره به ۱۸ اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ جهانی و هلال احمر، گفت: از تلاش‌های هلال احمر در استان و شهرستان تنگستان و بخش دلوار در امدادرسانی به مردم در حوادث و شرایط سخت تشکر کرد.

وی با اشاره به ضرورت راه اندازی نمایندگی هلال احمر در بخش دلوار، عنوان کرد: هلال‌احمر جمهوری اسلامی کارنامه درخشان و قابل قبولی در خدمت‌رسانی مطلوب در کشور از خود نشان داده و به لحاظ فعالیت‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهد در سطح جهانی از کشورهای دیگر پیشتاز است.

زاهددوست با اشاره به سال‌روز شهادت شهید مطهری و گرامی‌داشت هفته بزرگداشت مقام معلم عنوان کرد: از خدمات و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همه اساتید ،معلمان و مربیان در عرصه تعلیم و تربیت قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به انتخابات ۲۹ اردیبهشت، گفت: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای یکی از وظایف شرعی و انقلابی ملت ایران است و همه مردم با حضور حماسی در انتخابات و تعیین سرنوشت خود دشمن را ناکام خواهند کرد.

زاهددوست ادامه داد: انتخاب اصلح، دومین رکن انتخابات است لذا مردم  باید با دقت کامل در  بیانات، سخنرانی‌ها و مناظره‌ها افراد اصلح را انتخاب کنند.

امام جمعه دلوار با دعوت از آحاد مردم برای دیدن مناظرات زنده کاندیدای انتخابات اظهار داشت: مناظرات انتخاباتی یکی از بهترین راه‌های شناخت کاندیدای اصلح است چرا که  از طریق مناظره  شناخت مردم نسبت به کاندیداها بیشتر و قدرت انتخاب اصلح و شناخت  افراد دلسوز و انقلابی بیشتر می شود .

وی عنوان کرد: مردم ولایتمدار ما در مسیر انتخابات معیارها و فرمایشات مقام معظم رهبری را  نصب‌العین خود قرار دهند و رهبر معظم انقلاب نیز با بیان اهمیت حضور حداکثری معیارها و شاخص‌های انتخاب اصلح ، به موقع روشنگری فرموده و وظایف انقلابی ما را به خوبی مشخص کردند و جامعه را به سمت سعادت هدایت می فرمایند.

امام جمعه دلوار با اعلام این که برخی به دنبال ایجاد دو قطبی‌های کاذب و نابجا در جریان انتخابات در کشور هستند، اظهار داشت: یکی از مهمترین استدلال‌هایی که در این زمینه می شود این است که برجام یا این دولت و فلان شخص سایه جنگ را از سر کشور دور کرده است که این ادعای غلط و برای فریب افکار عمومی است.

وی ادامه داد: تهدید کشور از سوی دشمن یک موضوع همیشگی است اما اینکه برجام در کوتاه آمدن دشمن از تهدید ها و تحریم ها نقشی داشته است کاملا سخن نادرست و نابجایی است زیرا برجام نه تنها هیچ تاثیری در این زمینه نداشته بلکه اتفاقا پس از برجام  بر شدت تهدیدهای و تحریم های دشمن افزوده شده است.

زاهددوست تصریح کرد: مهم‌ترین عامل در خنثی‌سازی تهدیدهای دشمن و عقب راندن دشمن، حضور مردم در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی و مقاومت و استقامت مردم و پیوند مستحکم مردم با رهبری و البته اقتدار و آمادگی دفاعی کشور است.

وی ادامه داد: این که گفته شود برجام و یا این دولت و آن فرد سایه سنگین جنگ را از سر ملت دور کرده است این اغواگری و دروغ محض است و این توهین بزرگی به ملتی است که با قدرت دشمن را به عقب رانده  توهین به  نیروهای نظامی جان برکف ماست که در سخت‌ترین شرایط از مرزهای کشور محافظت کرده‌اند و توهین به شهدا و جانبازان دفاع مقدس است که با گذشت حتی از جان خود از این کشور محافظت کرده‌اند.

زاهددوست اظهار داشت: حضرت آقا فرمودند در تمامی سال‌های متمادی، حضور ملت در صحنه، موجب رفع سایه جنگ و تعرض از سر کشور شده است و  هیچ‌کس این قدرت را ندارد که سایه جنگ را از سر کشور برداشته است، بلکه آن‌چه تاکنون دشمنان را دور  نگاه داشته  حضور با بصیرت مردم در سایه هدایت های رهبری در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات بوده است.

وی با اشاره به اهانت به شهدای مدافع حرم در ستاد انتخاباتی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: متاسفانه  در ستاد انتخاباتی یکی از نامزدهای انتخابات به راحتی و  مثل آب خوردن، به ارزش‌های دینی و انقلابی ما توهین می‌کنند و بعد از اهانت به امام رضا(ع) به شهدای مدافع حرم توهین کرده‌اند و می‌گویند با دیپلماسی و مذاکره با داعش می‌توانیم مشکل را حل کنیم و نیازی به دفاع نیست.

امام جمعه دلوار یادآور شد: البته کسی که چنین اظهار سخنی کرده هم خودش یک چهره شناخته شده است و هم سخنانشان آنقدر سخیف و بی ارزش است که ارزش پرداختن و پاسخ دادن به آن را ندارد.

وی ادامه داد: در صورتی یک انسان می‌تواند با این جماعت مذاکره کند که خودش را در سطح آن حیوان صفت ها، پائین بیاورد و متعجب هستیم که این آقایان واقعا نمی فهمند که با حیوان‌صفت نمی‌شود مذاکره کرد.

 زاهددوست عنوان کرد: برای گول زدن مردم و جمع کردن چند رای و رسیدن به پست و مقام به حضرت امام رضا(ع) و شهدای مدافع حرم توهین می‌کنند، آیا چنین مقامی با این قیمت ارزش دارد؟ آیا این با اعتقادات ما سازگار است؟؟

وی افزود: بدانید اگر سردار سلیمانی‌ها، شهید همدانی‌ها و شهدای مدافع حرم نبودند امروز هرکدام از شما در یک سوراخ خزیده بودید و این امنیت نبود که شما میتینگ سیاسی برگزار کنید و این حرف های سخیف را بگویید که ما باید قدردان شهیدان مدافع حرم باشیم، چرا که مرزهای امروز کشور به برکت این عزیزان از شر دشمنان حفظ شده و ناموس این ملت در امنیت به سر می‌برند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی  با مردم صادق و رو راست حرف بزنند، وعده و آمار دروغ ندهند و حرفی نزنند که بعد یک ساعت مجبور شوند، تکذیب کنند. 

وی ادامه داد: مردم ما پای صندوق رای، شهدا را به یاد داشته باشید و به کسی رای دهید که میراث‌دار راه شهدا باشد و شما هم  آن دنیا بتوانید جواب شهدا را بدهید.

زاهددوست عنوان کرد: به ‌لطف خدا و به برکت خون شهدا، 29 اردیبهشت با عزم راسخ این ملت حماسه‌ای خلق خواهند کرد که دشمنان  یک‌بار دیگر خوار و پشیمان و ذلیل شوند و این انقلاب و نظام الهی سربلند و سرافراز گردد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 15 ارديبهشت ماه 1396
  • 543 بازدید
  • 0 نظر