خوش آمدید

بخش دلوار بزرگترین منزلگاه درخت حرا استان می‌شود.

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: *با ورود فعالین و دوست داران حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، بخش زیبای گردشگری و ساحلی بخش دلوار به بزرگترین جنگل حرا در استان و کشور تبدیل می‌شود.*

 بخشدار دلوار با حضور در محل کاشت درختان حراء در بندر محمدعامری از فعالین حوزه محیط زیست و منابع طبیعی تقدیر و تشکر نمود.

کاشت نهال حرا در خور کودراز محمدعامری از سال ۱۳۹۷ و با تلاش دوستداران محیط زیست این روستا انجام گرديد که حدود ۴۰۰ نهال کاشته شده  به مرحله رشد و گلدهی رسید.
در دوره جدید کاشت، پس از تلاش چندین هفتگی اعضای فعال انجمن سیاره زیبا بیش از ۱۰ هزار نهال تولید شده در استان بوشهر مربوط به پروپاگول های درختان خور خنجری دلوار، خور خان و مل گنزه دیر که در نهالستان اداره جنگل های منابع طبیعی واقع در بردخون تکثیر شده بود، در سال ۱۴۰۱ در خور کودراز (گورستان لنج ها) در محمدعامری بخش دلوار شهرستان تنگستان کاشته شد. در حال حاضر این جنگل دست کاشت با این تعداد درخت بزرگترین جنگل دست کاشت حرا در شهرستان تنگستان است.
در این فرایند چند هفته ای کاشت بیش از ۵۰ نفر از علاقه مندان و فعالین محیط زیست مشارکت داشتند.
پس از پایان موفق و پرنشاط پروژه محمد عامری فرایند کاشت در تالاب حرای چاه تلخ از هفته آینده به طور منظم هر پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 79 بازدید
  • 0 نظر