خوش آمدید

بازدید مسئولین بخش دلوار از بیمارستان صحرایی در کری

موضوعات : فرهنگی

با اعزام پزشکان به اردوی جهادی در روستاهای کرّی، کلات و سالم آباد بخش دلوار بیمارستان تخصصی صحرایی پزشکی و دندانپزشکی در این روستاها راه‌اندازی شد.


به گزارش خبر ساحلی ،بخشدار و امام جمعه دلوار و دیگر نسئولین شهرستان و بخش از بیمارستان صحرایی واقع در روستاهای جنوبی بخش دلوار بازدیدبعمل آوردند.

محمد زبیری با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در روستاهای محروم تنگستان اظهار داشت: بیشترین نیاز مردم در روستاهای دهستان ابوالخیر تنگستان که امسال اردوی جهادی در این روستاها برگزار می‌شود موضوع بهداشت است.

وی با بیان اینکه موضوع بهداشت برای ما بسیار مهم است تاکید کرد: مردم این روستاها به‌شدت از کمبود بهداشت رنج می‌برند اولویت کار نیروهای جهادی در این منطقه رسیدگی به مسایل درمانی و آموزشی بهداشت است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه روستاهای کرّی، کلات و سالم آباد تنگستان  بیشتر از 60 کیلومتر با مرکز استان بوشهر فاصله ندارند  گفت: هنوز مردم این روستاها از آب آشامیدنی سالم برخوردار نیستند و زباله‌ها به‌صورت بهداشتی دفع نمی‌شوند و مشکلاتی ازاین‌دست فراوان به چشم می‌خورد.

 زبیری با اشاره به اینکه نیروهای جهادی در یک نقطه مستقر نیستند بلکه به درب منازل اهالی روستا می‌روند تاکید کرد: گروه‌های جهادی پزشکی در اعزام به روستاهای محروم تنگستان مسایل بهداشتی مردم را پیگیری می‌کنند و آموزش‌های لازم را توسط نیروهای متخصص به این عزیزان ارایه می‌دهند.

 وی یکی دیگر از مشکلات مردم در این منطقه را موضوع آموزش و مدارس عنوان کرد و افزود: قدمت ساختمان بعضی از این مدارس بیش از 35 سال است و نیاز به بازسازی جدی دارد اما در بحث آموزش سعی می‌کنیم سطح علمی دانش آموزان این روستاها را ارتقا بدهیم و برای محصلینی که قصد شرکت در کنکور دارند کلاس‌های ویژه‌ای برگزار می‌شود.

 مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اعزم 70 دانشجوی پزشکی به اردوی جهادی تنگستان بیان کرد: در 10 روزی که اردوی جهادی در روستاهای کرّی، کلات و سالم آباد برگزار می‌شود 70 دانشجو شرکت دارند و یک بیمارستان تخصصی صحرایی پزشکی و دندانپزشکی با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی همه‌روزه از صبح تا پاسی از شب به مردم این روستاها خدمات ارایه می‌کنند.

گزارش تصویری:

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 4 شهريور ماه 1396
  • 563 بازدید
  • 0 نظر