خوش آمدید

ایجاد کارگاه آموزشی لنج‌سازی و پرورش میگو در فنی و حرفه‌ای تنگستان

ایجاد کارگاه آموزشی لنج‌سازی و پرورش میگو در فنی و حرفه‌ای تنگستان


 
فرماندار تنگستان خبر داد
اختصاص 2 میلیارد ریال به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان

فرماندار تنگستان از اختصاص 2 میلیارد ریال به مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای  و کلاسهای لنج سازی درتنگستان  شهر دلوار خبر داد.

 
  •  

به گزارش ساحلی از تنگستان، غلامرضا ترک‌زاده ظهر امروز در نشست با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به ضرورت مهارت آموزی مبتی بر نیازهای محلی و منطقه‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: مهارت‌آموزی در مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای باید با نیازسنجی در مناطق مختلف شهری و روستایی همراه شود تا فرآیند آموزش به صورت کاربردی زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کند.

وی با بیان اینکه 75 درصد از جمعیت شهرستان روستایی است، افزود: آموزش جوانان جویای کار در سطح روستاها باید در اولویت برنامه‌های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان قرار گیرد و در این راستا باید از قابلیت‌های دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی برای نیازسنجی مشاغل روستایی و شناسایی و آموزش جوانان مستعد و جویای کار روستاها بهره گرفت.

ترک‌زاده لنج‌سازی و آبزی‌پروری را به عنوان دو حرفه اشتغال‌زا و  پردرآمد در بخش دلوار برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر لنج‌سازی و آبزی‌پروری با شیوه‌های سنتی مدیریت می‌شود که نیاز است فنی و حرفه‌ای استان در اسرع وقت برای آموزش نیروهای انسانی متخصص مبتی بر علم روز دنیا تلاش کند.

وی از تکمیل فاز اول پروژه احداث ساختمان اداری و آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خبر داد و گفت: در کمیته برنامه‌ریزی سال جاری شهرستان مبلغ دو میلیارد ریال برای دیوارکشی و محوطه‌سازی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اختصاص یافته و انتظار می‌رود اعتبار دیگری نیز از منابع متمرکز در اختیار این مرکز قرار گیرد.

فرماندار تنگستان تاکید کرد: باید با پیگیری و جدیت، اعتبارات لازم برای اجرای فاز دوم مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای تنگستان تخصیص و این مرکز در اسرع وقت تکمیل شود.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 18 تير ماه 1393
  • 480 بازدید
  • 0 نظر