خوش آمدید

اوباما، هیچ گونه مجوز قانونی برای حمله به داعش

اوباما، هیچ گونه مجوز قانونی برای حمله به داعش در عراق و سوریه نداشته است


تیم کاین:
نماینده ایالت "ویرجینا" در مجلس سنای آمریکا، گفت: کنگره با اعطای مجوز به دولت، جهت دخالت در جنگ علیه داعش موافقت نکرد و این اقدام آمریکا، نقض آشکار قانون و بسیار خطرناک بوده است.

سناتور دموکرات، "تیم کاین" تاکید کرد که هیچ گونه دستگاهی قانونی و حقوقی در آمریکا از هجوم دولت این کشور، علیه گروه تروریستی در سوریه و عراق حمایت نمی کند؛ چراکه او با این حمله را بدون کسب مجوز از کنگره آن را آغاز کرده است.
 
"کاین" نماینده ایالت "ویرجینا" در مجلس سنای آمریکا، در مصاحبه با خبرگزاری "نووستی" روسیه گفت: کنگره با اعطای مجوز به دولت جهت دخالت در جنگ موافقت نکرد و این اقدام آمریکا، نقض آشکار قانون و بسیار خطرناک بوده است.
 
"کاین" در ادامه گفت: در این کشور با جنگ این گونه برخورد می شود؛ یعنی، می توانی بدون کسب مجوز از کنگره آن را آغاز کنی و با کارت اعتباری آن را سرمایه گذاری نمائی.
 
این سناتور آمریکایی توضیح داد: از آنجایی که جنگ علیه سوریه و عراق، بدون کسب مجوز از کنگره آغاز شده و هزینه بسیاری را که خارج از بودجه سالانه دولت است، بر ما تحمیل کرده است و نیز وراد جنگی شده ایم که خطر زیاد و نزدیکی برای آمریکا ندارد، بنابراین،  ماموریت نظامی واشنگتن در سوریه و عراق، قوانین متعلق به محدودیت های استفاده از نیروی نظامی را نقض کرده است و ما بدون هیچ مجوز و توجیه سیاسی جان سربازان آمریکایی را در معرض خطر قرار می‌دهیم.
 
  1. "راند پال"؛ سناتور جمهوری خواه دیگری،  با انتشار مقاله ای در سایت "دیلی پیست"، حمله آمریکا به داعش را به باد انتقاد گرفت و گفت این حمله غیر قانونی بوده و باید مجوز قانونی کسب کند و در غیر اینصورت، باید متوقف گردد.
 
این سناتور، همچنین خطاب به محافظه کاران گفت سکوت خود در مقابل اقدام رئیس جمهور را از طریق اعلام عدم مشروعیت این جنگ در مجلس سنا، بشکنند.
 

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 25 آبان ماه 1393
  • 692 بازدید
  • 0 نظر