خوش آمدید

افزایش قیمت بنزین منتفی شد

افزایش قیمت بنزین منتفی شد


یک مقام مسئول نفتی با بیان اینکه تاکنون مصوبه افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین توسط دولت ابلاغ نشده است، گفت: به نظر می‌رسد حتی در صورت ابلاغ، این افزایش از مردم اخذ نمی‌شود و از سهم دولت کسر خواهد شد.
 ناصر سجادی درباره جزئیات افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین مطابق با مصوبه مجلس از ابتدای فروردین ماه سال آینده گفت: دولت تاکنون هیچ‌گونه مصوبه‌ای برای افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ابلاغ نکرده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام اینکه اگر این افزایش ۵ درصدی قیمت هم ابلاغ شود، قرار است این افزایش قیمت به جای مردم از سهم دولت کسر شود، گفت: به عبارت دیگر، به‌جای آنکه مردم هزینه ۵ درصد افزایش قیمت بنزین را بپردازند، قرار است این منابع مالی از سهم فروش بنزین کسر شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اگر مصوبه افزایش ۵ درصدی قیمت بنزین توسط دولت به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ شود، می‌توان درباره ساز و کار نهایی اجرای آن بحث کرد، گفت: از این رو، استنباط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی آن است که با این مصوبه، افزایش ۵ درصدی از محل فروش کل بنزین کشور کسر و به منظور توسعه زیرساخت‌های تولید و انتقال فرآورده های نفتی در اختیار پالایشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

سجادی با تاکید بر اینکه تاکنون هیچگونه مصوبه‌ای به منظور تغییر قیمت بنزین و یا تغییر در سهمیه‌های خودروهای شخصی و عمومی برای اجرا از اول فروردین ماه توسط دولت ابلاغ نشده است، گفت: در آستانه فرارسیدن تعطیلات نوروز و آغاز سفرهای نوروزی، جایگاه‌های سوخت کل کشور برای ارائه خدمات به مردم در آمادگی کامل به سر می‌برند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 17 اسفند ماه 1393
  • 567 بازدید
  • 0 نظر