خوش آمدید

اعترافات اعضای دستگیر شده داعش در نجف چه بود؟

اعترافات اعضای دستگیر شده داعش در نجف چه بود؟


کمیته امنیتی شورای استانداری نجف اشرف از دستگیری دو نفر از عناصر داعش و یک عضو القاعده خبر داد و اعلام کرد: این افراد به ارتکاب جنایاتی از قبیل انفجار، آدم ربایی و قتل در نینوا اعتراف کردند.

به گزارش ساحلیبه نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "خالد الجشعمی" رییس کمیته امنیتی شورای استانداری نجف به سومریه نیوز گفت: نیروهای اداره مبارزه با تروریسم موفق شدند دو نفر از عناصر گروه تروریستی داعش را دستگیر کنند. این افراد با خانواده‌های آواره از موصل وارد این استان مقدس شده بودند.


وی افزود: تروریست‌ها به ارتکاب جنایاتی از قبیل انفجار حسینیه‌ها در نینوا، و همچنین ارتکاب چند مورد آدم ربایی اعتراف کردند، که آخرین مورد آن ربودن سه زن بود.
 
الجشعمی خاطرنشان کرد: نیروهای مبارزه با تروریسم همچنین موفق شدند یکی از عناصر القاعده را دستگیر کنند. این شخص نیز سعی داشت با نفوذ در میان خانواده‌های آواره وارد این استان شود.
 
وی اظهار داشت: فرد دستگیر شده به عضویت درالقاعده از سال 2010 اعتراف و خاطرنشان کرد که مرتکب چندین مورد قتل و ترور با سلاح گرم و صدا خفه کن شده است.
بنابراین گزارش، کمیته امنیتی شورای استانداری نجف پیشتر اعلام کرده بود این استان پذیرای صدها خانواده آواره از استان نینوا است و نیروهای امنیتی این استان برای جلوگیری از نفوذ و ورود تروریست‌ها به همراه آوارگان به این استان، تدابیر پیشگیرانه اتخاذ کرده‌اند.

  • 921 بازدید
  • 0 نظر