خوش آمدید

اطلاعیه آتش نشانی بوشهر در آستانه چهارشنبه سوری:

اطلاعیه آتش نشانی بوشهر در آستانه چهارشنبه سوری:


خبر ساحلی : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر بوشهر در اطلاعیه ای خواستار نظارت خانواده ها بر فرزندان خود در چهارشنبه آخر سال شد.

خبرساحلی : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر بوشهر در اطلاعیه ای خواستار نظارت خانواده ها بر فرزندان خود در چهارشنبه آخر سال شد.

به گزارش خبرساحلی متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

خنکاي نسيم صبحگاهي ، آواز پرندگان خوشحال و شکفته شدن جوانه هاي سبز درختان برخواسته از خواب زمستاني ، نويد فرا رسيدن دوباره بهار طبيعت را مي دهد که مردم نيز در استقبال از آن به بر گرفتن غبار از اسباب و سامان زندگي و بر تن کردن جامه اي برازنده حضور بهار مي کنند تا با آغاز فصل تازه شدن ها با روحيه و نشاطي نو زندگي را سلامي دوباره کنند .

يکي از آئين هاي کهن مردم اين سرزمين که اکنون نيز چون ميراثي به ما رسيده است گراميداشت آخرين چهارشنبه سال بوده که حکايت مي کند با بر افروختن آتشي از هيمه و پريدن از روي آن رخوت و بيماري ناشي از فصل سرد سال را به آتش سپرده و در عوض از آتش ، شور و گرمايي دوباره براي زندگي در سال جديد را مي خواستند . اما متاسفانه از اين رسم کهن فقط آتش افروزي بجا مانده که همه ساله در اين مقطع بجاي پيشوازي از بهار شاهد استقبال نوجوانان ، جوانان و حتي بزرگسالان از اين سنت تغير يافته به شکلي کاملا" غلط و بصورت استفاده از مواد محترقه و منفجره غير استاندارد و دست ساز هستيم که علي رغم توصيه ها و اطلاع رساني هاي عمومي هنوز تلفات مالي و انساني ناشي از اين امر قابل توجه و تاسف برانگيز است .

امروزه وفور وسايل آتش بازي و تنوع موجود در آن را نمي توان ناديده گرفت و برخورد قهري و محدود نمودن عرضه اقسام بي خطر آن باعث روي آوردن جوانان به تهيه مواد ساخت اين وسايل از مراکز فروش مواد شيميايي و رنگ سازي مي شود که خطر توليد و استفاده از آن بسيار پر خطر بوده و بيشتر تلفات جاني و مالي نيز ناشي از اين شکل تهيه و ساخت مي باشد .

لذا بهتر آن است که خانواده ها و نيز رسانه هاي عمومي ضمن بيان نمودن علت برگزاري اين آئين و آگاهي بخشي نسبت به خطرات استفاده از مواد آتش زا خود به همراه اعضاي خانواده در محيط هايي که توسط مسئولين امر جهت تخليه بار رواني ناشي از علاقه کودکان و نوجوانان به مواد محترقه و آتش زا در اين روز ايجاد مي شود و نيز تهيه وسايل بي خطر نظارت مستقيم بر فرزندان خود داشته باشند تا شيريني روزهاي پاياني سال طعم تلخ خسارتهاي جاني و مالي را به خود نگيريد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 22 اسفند ماه 1392
  • 665 بازدید
  • 0 نظر