خوش آمدید

اشتهای فارس برای پارس جنوبی دوباره باز شد!

اشتهای فارس برای پارس جنوبی دوباره باز شد!


اشتهای فارس برای پارس جنوبی دوباره باز شد!

شهرستان مُهر براساس مصوبات مجلس پس کرانه پارس جنوبی است و در حوزه نفوذ عسلویه قرار دارد، مردم این منطقه از آلایندگی‌های تاسیسات پارس جنوبی متضرر می‌شوند اما از مواهب آن بی‌بهره است.

 

مراسم کلنگ زنی پالایشگاه بنزین یورو ۴ مُهر با حضور جمعی از مدیران ارشد کشور و استان و میهمانانی از کشور‌های ایتالیا، ترکیه، چین و عراق انجام شد.

به گزارش «استان نیوز»، سید محمد احمدی، استاندار فارس، ضمن قدردانی از شرکت پیمان رامشیر پلیمر، مجری احداث پالایشگاه بنزین یورو ۴ در شهرستان مُهر گفت: ایجاد یک پالایشگاه خصوصی در این موقعیت که کشور در محاصره تحریم‌ها قرار دارد، کار بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: امروز مساله اشتغال به دغدغه تمام مسوولان از جمله رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری تبدیل شده و وظیفه خود می‌دانیم برای رفع این دغدغه و فراهم کردن فرصت‌های شغلی برای جوانان جویای کار تمام تلاش خود را به کار گیریم.

استاندار فارس، ضمن قدردانی از تلاش‌های فرماندار شهرستان مهر در خصوص ایجاد بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد شرایط شغلی جدید در منطقه، اظهار داشت: احداث پالایشگاه بنزین، آن هم در شرایط کنونی فرصتی مغتنم برای مردم و گام بزرگی جهت رفع بیکاری در منطقه است.

استاندار فارس دریافت عوارض آلایندگی پارس جنوبی را حق مردم شهرستان مهر دانست و در این خصوص افزود: شهرستان مُهر براساس مصوبات مجلس پس کرانه پارس جنوبی است و در حوزه نفوذ عسلویه قرار دارد، مردم این منطقه از آلایندگی‌های تاسیسات پارس جنوبی متضرر می‌شوند اما از مواهب آن بی‌بهره است.

نماینده عالی دولت یازدهم در فارس گفت: امیدواریم سرمایه گذاران داخلی و خارجی بتوانند بر اساس فرصت‌هایی که در منطقه بوجود آمده است، سرمایه گذاری کنند و یقین بدانند سرمایه گذاری در در این نقطه از ایران بسیار سودمند است.

رییس شورای توسعه و برنامه ریزی استان فارس خاطر نشان کرد: استان فارس پذیرای سرمایه گذاری‌های سالم است و چنانچه گزارشی از عدم همکاری و برخورد نابه‌جای دستگاهی با سرمایه گذاران به ما برسد، به طور قطع و یقین با مسئولین آن نهاد برخورد شدید خواهیم کرد.

استاندار فارس و هیئت همراه در پایان این مراسم با حضور در محل احداث پالایشگاه بنزین مُهـر، طی آئینی کلنگ احداث آن را به زمین زد.

 شهرستان مُهردر ۳۲۰ کیلومتری جنوب شیراز و ۳۰ کیلومتری شرق عسلویه بوشهر قرار گرفته است.

استان


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 4 شهريور ماه 1393
  • 619 بازدید
  • 1 نظر