خوش آمدید

اسکله خورشهاب در انتظار راه اندازی:

اسکله خورشهاب در انتظار راه اندازی:


به گزارش ساحلی  به نقل از "سپاس"  روستای خورشهاب از توابع شهرستان تنگستان استان بوشهر بخش دلوار است که ما بین دو رستای عامری و بنجو قرار دارد این روستا بیش از 1500نفر جمعیت دارد و اهالی آن بیشتر به شغل صیادی و دریانوردی مشغول هستند.

در روستای خورشهاب در چند سال گذشته ساخت اسکله صیادی آغاز شده و اکنون به پایان رسیده است اما هیچ استفاده ای از این اسکله صورت نمی گیرد و امکانات بندری در این اسکله راه اندازی نشده است.
 
محمد شهابی از دریا نوردان این روستا گفت: اگر امکانات بندری در روستا نسب شود دیگر لازم نیست ما به بنادر دیگر برویم در همین روستا ی خودمان شغل دریانوردی را پیگیری خواهیم کرد.
 
وی ادامه داد: مدت ها است که ساخت موج شکن اسکله به پایان رسیده است اما هنوز هیچ اقدامی برای راه اندازی بندر رخ نداده است و مراجعات ما به ادارات مربوطه هم فایده ی نداشته است.
 
شهابی در پایان بیان کرد: جالب توجه است که با وجود اینکه امکانات فراوانی جهت احداث موج شکن صورت گرفته است ولی انگار قرار نیست از این اسکله استفاده تجاری شود.
 
مسئولان امر مسائل و مشکلات مختلفی از جمله کمبود بودجه موانع قانونی و غیره را به عنوان مشکل جهت راه اندازی اسکله عنوان می کنند اما باید یاد آور شد که نباید هزینه هایی که برای ساخت اسکله صورت گرفته بلا استفاده بماند.

  • 7846 بازدید
  • 1742 نظر