خوش آمدید

استان بوشهر در آستانه ثبت رکوردی جدید در جذب گردشگر

استان بوشهر در آستانه ثبت رکوردی جدید در جذب گردشگر نوروزی


با گذشت دو روز از تعطیلات نوروزی و هوای سردی که بر بیشتر استان‌های کشور حکمفرما شده است، استان بوشهر با هوای کاملاً بهاری پذیرای میهمانان نوروزی شده و لحظه به لحظه نیز بر تعداد مسافران نوروزی در استان خونگرم و میهمان‌نواز بوشهر افزوده می‌شود.

علاوه بر هوای دلپذیر و روح‌افزای استان بوشهر در عید نوروز که سالانه حجم انبوهی از مسافران نوروزی را به خود اختصاص می‌دهد امسال عوامل دیگری نیز در رونق هرچه بیشتر مسافران نوروزی به استان بوشهر دخیل شده‌اند که این عوامل خیلی از مسئولان را بر آن داشته تا پیش‌بینی رکورد جدیدی برای جذب مسافر در استان بوشهر داشته باشند.

عید امسال با قرار گرفتن کارگاه ساخت خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل (ع) در نزدیکی ساحل بوشهر و تقارن وجود این کارگاه معنوی با ایام سوگواره حضرت فاطمةالزهرا (س) فضای معنوی خاصی را در نوار ساحلی شهر دارالحماسه و ولایتمدار بوشهر حکمفرما کرده است.

یکی از دیگر عواملی که افزایش مسافران نوروزی در استان بوشهر را در پی داشته افزایش توریست دریایی در بوشهر است که همگام با تاکید مسئولان استانی و کشوری پیرامون توسعه دریایی در عید 93 شکل جدیدی به خود گرفته است و روزانه مسافران زیادی در قالب تورهای گردشگری دریایی بر پهنه نیلگون خلیج همیشه فارس به دریانوردی می‌پردازند و از نزدیک با فضای صید و صیادی و فعالیت‌های ناخدایان و جاشوهای دریادل این دیار آشنا می‌شوند.

نورپردازی ساحل نیز از دیگر جاذبه دیدنی ساحل بوشهر در نوروز 93 است که با این کار در طول شب نیز برای مسافران امکان استفاده از ساحل فراهم است.

با توجه به نورپردازی‌هایی که در چند روز گذشته صورت گرفته مسافران نوروزی که به بوشهر سفر می‌کنند علاوه بر بازدید از بزرگترین نیروگاه اتمی جهان اسلام می‌توانند از ساحل ماسه‌ای و بکر اطراف نیروگاه نیز استفاده کنند.

همچنین با توجه به اینکه خیل عظیمی از مسافران نوروزی استان بوشهر را ساکنان استان فارس و عشایر ایل قشقایی تشکیل می‌دهند با برپایی نمایشگاه محصولات عشایر جاذبه مناسبی نیز برای این تعداد از مسافران فراهم شده است.

از ساعات اولیه تحویل سال نیز در اطراف میدان شهید رئیسعلی دلواری سفره هفت‌سین بزرگی طراحی شده که نگاه مسافران نوروزی را به خود معطوف داشته است.

وجود غرفه‌های ارائه صنایع‌دستی و محصولات استان بوشهر نظیر خرما مضافتی و انواع ماهی از دیگر جاذبه‌های شهر بوشهر است که با استقبال فراوان مسافران در این تعطیلات سپری شده همراه شده است.

با توجه به اینکه استان بوشهر در جنوبی‌ترین نقطه کشور واقع شده است و زمان رسیدن ساکنان مناطق مرکزی و شمالی به این استان نسبت به سایر نقاط کشور طولانی‌تر است انتظار می‌رود همچنان به خیل عظیم مسافران نوروزی بوشهر افزوده شود.

بارش‌های پراکنده بهاری که موجب طراوت هوای شهر ساحلی بوشهر نیز می‌شود شاید تنها دغدغه مسافران نوروزی در این روزها باشد ولی با توجه به کمپ‌های فراوانی که در سطح شهر برای مسافران تدارک دیده شده جای هیچگونه نگرانی را برای مسافران نگذاشته است


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 4 فروردين ماه 1393
  • 557 بازدید
  • 0 نظر