خوش آمدید

احیای رجیستر گوشی موبایل/ تعرفه اینترنت نسل ۳ مانند رایتل خواهد بود

 
وزیر ارتباطات در پاسخ به فارس خبر داداحیای رجیستر گوشی موبایل/ تعرفه اینترنت نسل ۳ مانند رایتل خواهد بود

 
وزیر ارتباطات در پاسخ به فارس خبر داد
احیای رجیستر گوشی موبایل/ تعرفه اینترنت نسل ۳ مانند رایتل خواهد بود

وزیر ارتباطات گفت: به دنبال طراحی ساز و کاری هستیم تا با همراهی اپراتورهای موبایل، تلفن‌های همراه ساماندهی و بررسی شود. رجیستر گوشی بخشی از این اقدامات است.

خبرگزاری فارس: احیای رجیستر گوشی موبایل/ تعرفه اینترنت نسل ۳ مانند رایتل خواهد بود
  •  

  محمود واعظی در مراسم بهره برداری از 4 پروژه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به سوال فارس درباره صحبت‌هایش از نظارت بر گوشی‌های تلفن همراه که در دست مردم است، اظهار داشت: از سازمان تنظیم مقررات خواسته شده که توجه به این که در سال تعداد بسیار بالایی تلفن همراه وارد کشور می‌شود و بخشی از این واردات از طریق گمرک نیست و به شیوه غیر رسمی وارد می‌شود ساز و کاری طراحی کند تا با همراهی اپراتورهای موبایل، تلفن‌های همراه ساماندهی و بررسی شده و نظارت بیشتری روی کیفیت آنها وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به سوال دوباره فارس درباره  اینکه آیا منظور رجیستر گوشی است؟ گفت: رجیستر بخشی از این اقدامات است.

*جمع بندی بررسی پارازیت‌ها به ریاست جمهوری ارسال شده است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات نمایندگان مجلس درباره مضر بودن پارازیت‌ها، گفت: از یک سال قبل تا به حال محوریت کار تشعشعات با وزارت ارتباطات بوده است و در چندین مورد همکاران فنی ما در سازمان تنظیم مقررات به طور سرزده به نقاط مختلف تهران رفته و اندازه‌گیری‌هایی را انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین با مراجع مختلف جلسات متعددی برگزار کردیم و در آخر این جلسات که حدود دو ماه قبل در وزارت ارتباطات برگزار شد، میزبان وزرای بهداشت، علوم، دفاع و روسای سازمان محیط زیست و انرژی اتمی بودیم و در آن جلسه 7 دستگاه در کنار یکدیگر اقداماتی که در مدت دو ساعت انجام شده را بررسی کرده و جمع‌بندی دیگر نتایج مربوطه را خدمت رییس جمهوری فرستادیم.

*طرح اجرای شبکه ملی اطلاعات در نوبت تصویب شورای عالی فضای مجازی

واعظی در خصوص آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات گفت: کلیات پروژه شبکه ملی اطلاعات اواخر سال گذشته به شورای عالی فضای مجازی ارائه شده و براساس این کلیات که به تصویب شورا رسیده است کارهای بسیاری برای گسترش زیرساخت های ارتباطی توسط وزارت ارتباطات صورت گرفته است. هم اکنون طرح وزارت ارتباطات برای اجرای شبکه ملی اطلاعات در نوبت تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

*آخرین وضعیت دریافت مجوز نسل 3 توسط اپراتورها

وی درباره آخرین وضعیت مذاکره با اپراتورها برای دریافت نسل سوم و بالاتر، گفت: حتی در ساعاتی که مراسم امروز برگزار شد معاونین رییس سازمان تنظیم مقررات و قائم‌مقام او در حال مذاکره با اپراتورها بودند و اکنون مذاکرات ما با یکی از اپراتورها نهایی شده و با اپراتور دیگر هم مذاکرات نسبتا خوب پیش می‌رود و شاید بتوان گفت حدود 70 تا 75 درصد کار در این زمینه انجام شده است. بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اگر اپراتوری که مجوز ورود به این نسل را پیدا کرده ظرف دو تا سه روز آینده گزارش‌های ارائه آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد حتما پروانه ارائه این خدمات را کسب خواهد کرد و مجوزهای لازم برای اپراتور دیگر هم پس از انجام مذاکرات داده خواهد شد.

*تعرفه استفاده از تلفن نسل سوم مانند سایر خطوط است

وزیر ارتباطات درخصوص نرخ خدمات استفاده از نسل سوم و چهارم موبایل گفت: تعرفه استفاده از خدمات این سیم کارت ها در حوزه صوت و مکالمه همان تعرفه‌‌‌ای خواهد بود که تاکنون اپراتورها از مشترکان دریافت می‌کردند. در مورد خدمات دیتا نیز اپراتورها موظف به اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات هستند که تاکنون اپراتور رایتل نیز این خدمات را ارائه داده است.

منبع:شبکه خبر


  • 695 بازدید
  • 0 نظر