خوش آمدید

اجرای طرح‌های گردشگری در مسیر آزادراه بوشهر به شیراز

استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های گردشگری در اجرای پروژه آزاد راه بوشهر به شیراز خبر داد.


خبرساحلی به نقل اتحاد: استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های گردشگری در اجرای پروژه آزاد راه بوشهر به شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی سالاری عصر امروز جمعه در نشست بررسی وضعیت آزاد راه بوشهر به شیراز با بیان اینکه اجرای این پروژه نقش مهمی در  وضعیت حمل و نقل بوشهر و  شیراز خواهد داشت، اظهار کرد: استان بوشهر در عرصه راه وضعیت خوبی دارد و این پروژه نیز یکی از پروژه‌های مهم استان بوشهر است.

وی با تاکید  بر تسریع در اجرای پروژه آزاد راه بوشهر به شیراز گفت: حجم اعتباری آزاد راه بوشهر ـ شیراز بسیار بالاست که با مشارکت بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

سالاری با بیان اینکه اعتبارات این پروژه از سه بخش بانک سپه، تسهیلات اعتباری و اوراق مشارکت وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود، تصریح کرد:  مشاوران این پروژه سه مسیر و محور طراحی کرده‌اند که پس از انتخاب بهترین مسیر عملیات‌های بعدی آغاز می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر فراهم کردن انگیزه لازم برای سرمایه‌گذار پروژه آزادراه بوشهر ـ شیراز افزود: اجرا و توسعه راه‌های مواصلاتی باید متناسب با نیازهای استان طراحی و اجرایی شود چراکه یکی از مهم‌ترین نیازهای توسعه ترانزیت کالا از بنادر استان بوشهر به نقاط مختلف کشور ایجاد راه‌های مواصلاتی مناسب است.

سالاری با تاکید بر تسریع دراجرای مراحل مختلف آزاد راه بوشهر ـ شیراز گفت: توجه به کیفیت مهم‌تر از سرعت بخشیدن به آن است هرچند تسریع در اجرای آن ضروری است.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که بازگشت سرمایه در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، افزود: در اجرای آزاد راه بوشهر ـ شیراز طرح‌های گردشگری در آن لحاظ می‌شود که نقش تاثیرگذاری دراین محور دارد.

سالاری با بیان اینکه اینکه عملیات پارس شمالی تا دو سال آینده اجرایی می‌شود، گفت: وجود مراکز صنعتی بزرگ پارس شمالی، جنوبی، نیروگاه اتمی، مراکز بندری و تجاری نیاز توسعه محورهای ریلی و زمینی در استان بوشهررا دو چندان می‌کند


  • 1231 بازدید
  • 0 نظر