خوش آمدید

آمار و رفع بیکاری شهرستان پایدار شود

درویشی بخشدار دلوار:

اشتغال حوزه های روستایی با توجه به ظرفیت های موجود فعال شود
مطالبه گری در حوزه اشتغال نیازمند برنامه ریزی و خواست خود مردم روستاها خواهد بود


به گزارش خبر ساحلی،بخشدار دلوار در جلسه کار گروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی بخش دلوار گفت : با تصمیات اتخاذ شده در حوزه برنامه ریزی اشتغال شهرستان و استان و با اجرای طرح های اقتصادی در حوزه پرورش ماهی در دریا و خانه ، اشتغال روستایی توسعه و پایداری اشتغال انجام میگردد.
وی افزود : در اجرای طرح اشتغال روستایی متناسب با موقعیت جغرافیایی ، نظر مردم نقش اساسی در تعیین اولویت های اشتغال خواهد داشت و مطالبه عمومی مردم در نوع اشتغال مدنظر برنامه ریزان قرار خواهد گرفت .
در این جلسه ، کارشناس شیلات فرایند های اجرایی پروژه های پرورش ماهی در قفس و پرورش ماهی در استخرها را تشریح نمودند.
در ادامه جلسه حاجیانی مدیر صندوق کار آفرینی امید استان میزان تسهیلات و نحوه پرداخت را تشریح نموده و گفتند : دولت با تسهیلات مناسب در نرخ سود و فرایند پرداخت از طریق صندوق کارآفرینی امید بستر لازم برای اشتغال پایدار در روستاها را فراهم نموده و برای اجرا نمودن  طرح های  پرورش ماهی در قفس و استخرهای خانگی همکاری لازم را با متقاضیان خواهد داشت.
در پایان مدیرکل جذب و سرمایه گذاری استانداری بوشهر از حمایت دولت در اجرای طرح های  اشتغال زایی برای روستاها خبر داد و گفت : برای اجرای طرح پرورش ماهی در قفس با مشارکت مردم و دولت ۳۴ شرکت تعاونی تشکیل گردیده است.
وی گفت:  تشکیل زنجیره تامین پروتئین از دریا با هدف اشتغال روستایی در بخش دلوار از اولویت های سرمایه گذاری در سواحل خواهد بود و برای حمایت از این طرح ها تمامی دستگاه های اجرایی استان و شهرستان مکلف به همکاری خواهند بود.‌


  • 1558 بازدید
  • 0 نظر