خوش آمدید

آمار بیکاری در استان بوشهر قابل توجیه نیست

امام جمعه دلوار:
آمار بیکاری در استان بوشهر قابل توجیه نیست امام جمعه دلوار گفت: مسئولان باید به مشکلات اساسی جوانان نظیر اشتغال توجه کنند چرا که آمار بیکاری در استان قابل توجیه نیست.به گزارش خبر ساحلی ، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار درباره مباحث سبک زندگی اسلامی اظهار کرد:

امام جمعه دلوار:
آمار بیکاری در استان بوشهر قابل توجیه نیست

امام جمعه دلوار گفت: مسئولان باید به مشکلات اساسی جوانان نظیر اشتغال توجه کنند چرا که آمار بیکاری در استان قابل توجیه نیست.

خبرگزاری فارس: آمار بیکاری در استان بوشهر قابل توجیه نیست
  •  

به گزارش خبر ساحلی ، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار درباره مباحث سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: جامع‌ترین و کامل‌ترین شیوه زندگی و مدیریت خانواده را پیامبر اعظم (ص) و اهل بیت مکرمشان داشته‌اند زیرا روش تربیتی آنان برگرفته از وحی و قرآن بوده است. 

وی افزود: پیامبر و اهل‌بیت بر آموزش اعتقادی اهل خانواده تاکید داشتند که باید این امر مهم در برنامه خانواده‌ها قرار گیرد. 

امام جمعه دلوار با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار تصریح کرد: انتخاب روز ولادت سالار شهیدان به عنوان روز پاسدار انتخابی شایسته و با مسمی است زیرا امام حسین (ع) بزرگترین پاسدار راستین اسلام و ارزش‌های دینی بودند و در برابر جنایات استکبار زمان و دشمنان به قیمت جان خود دفاع و در آن راه استقامت کردند.

زاهددوست اضافه کرد: سپاه مولود مبارک انقلاب اسلامی است و در مسیر نورانی اباعبدالله الحسین(ع) حرکت می‌کند و فداکاری و از جان گذشتگی، ایثار و اخلاص آن حضرت را سرمشق و سرلوحه کار خود قرار می‌دهد.

وی با تبریک روز جانباز خاطرنشان کرد: جانبازان ما با وجود تحمل سختی‌ها و دشواری اما افتخار می‌کنند که در راه دفاع از انقلاب و ارزش‌ها و اطاعت از ولایت به حضرت ابوالفضل (ع) اقتدا کرده‌اند. 

امام جمعه دلوار با اشاره به اول خرداد آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی توسط آمریکا، بیان کرد: هدف دشمنان از محاصره و تحریم اقتصادی جلوگیری از استقلال و پیشرفت ملت ایران بود اما به لطف خداوند و رهبری حکیمانه امام و رهبری و عزم و اراده مستحکم ملت خداوند مکر و خدعه‌ها را به خودشان برگردانند و ملت ایران را عزتمند و به پیشرفت‌های بی شمار نائل فرمود. 

زاهددوست خاطرنشان کرد: برخی‌ها خواسته یا ناخواسته تحریم‌ها را به دانش هسته‌ای گره می‌زنند در حالی که دانش هسته‌ای منشأ تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن نیست بلکه اصل انقلاب و پیروزی ملت ایران منشأ اصلی تحریم‌هاست چرا که زمان اعمال تحریم‌ها خبری از دانش هسته‌ای نبود. 

وی با اشاره به هفته بدون دخانیات گفت: دخانیات بلای خانمان‌سوزی است که هم از لحاظ اقتصادی گریبان‌گیر خانواده‌هاست و هم مضراتی نظیر بیماری‌های بعضأ لاعلاج و مرگ و میرهای زودرس دارد که مبارزه با این پدیده شوم و آسیب اجتماعی وظیفه همگان است. 

امام جمعه دلوار با اشاره به هفتم خرداد آغاز هفته جوان افزود: جوانان امروز ما در معرض تهاجمات ناجوانمردانه دشمنان هستند لذا بهره‌گیری آنان از یک الگوی شخصیتی نظیر حضرت علی‌اکبر (ع) یک امر ضروری است. 

زاهددوست تصریح کرد: مسئولان باید به مشکلات اساسی جوانان نظیر اشتغال توجه کنند چرا که آمار بیکاری در استان ما قابل توجیه و دفاع نیست، مسئولان باید دغدغه‌های جوانان که سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی و آینده‌سازان این جامعه هستند را رفع کنند. 

وی در مورد حادثه آتش‌سوزی اسکله بندر رستمی گفت: علت آتش‌سوزی اسکله بندر رستمی بررسی و به اطلاع مردم رسانده شود، ضمن اینکه تامین امکانات اولیه نظیر روشنایی، دوربین مداربسته و سیستم اطفاء حریق در اسکله‌ها برای جلوگیری از حوادث مشابه لازم و ضروری به نظر می‌رسد. 

زاهددوست بیان کرد: علت اصلی وقوع چنین حوادثی مشکل ترافیک و استفاده بیش از ظرفیت از فضای اسکله‌ها است که دولت باید برای توسعه فضای اسکله‌ها و احداث اسکله‌های جدید از جمله تکمیل پروژه موج‌شکن‌های دلوار و جائینک اقدام جدی کند. 

امام جمعه دلوار با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: رفتار نابخردانه آمریکایی‌ها در مذاکرات که حرفی می‌زنند و بعد از جلسه مذاکرات دبه می‌کنند دست مذاکره‌کنندگان را باز می‌گذارند که در مذاکرات بهترین و عزتمندترین تصمیم را به نفع مردم و انقلاب اسلامی بگیرند.   

وی بیان کرد: اگر در مذاکرات ذوق زده عمل کنیم و نرمش نابه‌جا داشته باشیم طرف‌های مقابل ما تصور می‌کنند ما بیشتر از آنان به موفقیت حداقلی در مذاکرات نیازمندیم لذا طمع‌کارانه با ما رفتار می‌کنند و اجازه بازدید از تاسیسات هسته‌ای و بازجویی دانشمندان هسته‌ای را که در دنیا امری نامتعارف است را از ما انتظار دارند که رهبری شجاعانه و با قاطعیت فرمودند اجازه چنین اقدامی را نخواهند داد. 

زاهددوست تصریح کرد: باید به طرف‌های مقابل ثابت کنیم که برای ما مفاد موافقت‌نامه مهم‌تر از اصل توافق است و ملت ما توافق به هر قیمتی را نمی‌پذیرند. 

امام جمعه دلوار افزود: در صورتی که دشمن و حاکمان ساده لوح خلیج‌فارس بخواهند جنگ‌های نیابتی را به مرزهای جمهوری اسلامی بکشانند همانطور که رهبرمان با شجاعت حیدری فرمودند پاسخ فرزندان روح‌الله سخت‌تر و پشیمان کننده خواهد بود و دستهای متجاوز را از ریشه قطع خواهند کرد.خبر ساحلی


  • 582 بازدید
  • 0 نظر