خوش آمدید

آمار انصراف دهندگان از یارانه نقدی حدود ۷ الی ۸ درصد است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

آمار انصراف دهندگان از یارانه نقدی حدود ۷ الی ۸ درصد است

خبرگزاری ساحلی :عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه طبق خبرهای رسیده تا کنون ۷ الی ۸ درصد از مردم از دریافت یارانه نقدی در فاز دوم انصراف داده‌اند، گفت: پیش بینی دولت این است که تا پایان ثبت نام این رقم به ۱۰ درصد برسد.


ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ساحلی در ارتباط با گزارش دولت به مجلس درباره وضعیت ثبت نام کنندگان و انصراف‌دهندگان از یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، اظهار داشت: براساس خبرهای رسیده تا کنون حدود 7 الی 8 درصد از مردم از دریافت یارانه نقدی انصراف داده‌اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی دولت افزایش انصراف دهندگان به 10 درصد است، تصریح کرد: باید توجه داشت که درآمدهای حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها متعلق به کل ملت است و نمی توان به اجبار مردم را ملزم به انصراف از دریافت یارانه نقدی کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در عین حال باید پذیرفت که پرداخت یارانه در سطح وسیع خسارت زیادی را به همراه خواهد داشت و دولت نمی تواند به تمام مردم یارانه پرداخت کند از همین رو باید مردم توانمند به صورت اختیاری از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند.

نکو ضمن اشاره به اینکه دولت باید با استفاده از تبلیغات مردمی در سطح وسیع اقشار توانمند مالی را ترغیب به انصراف از دریافت یارانه نقدی کند، افزود: دولت می تواند از همین رویه ثبت نام یارانه نقدی استفاده کرده و به ثبت نام کنندگان یارانه پرداخت کند چراکه ثبت نام مردم در این طرح به معنای نیازمندی آنها برای دریافت یارانه نقدی است.

وی حذف مردم در پرداخت یارانه نقدی را بعد از انجام ثبت نام در فاز جدید دور از شأن دانست و گفت: همچنین دولت می تواند سقف درآمدی را اعلام کند و بگوید فقط به افرادی که شامل این گروه درآمدی می شوند یارانه پرداخت خواهد شد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 29 فروردين ماه 1393
  • 682 بازدید
  • 0 نظر