خوش آمدید

آقای روحانی! شعارتان دولت تدبیر بود نه دولت تحقیر

در پی برخورد ناشایست با خبرنگار بوشهری؛

برخورد ناشایست یکی از همراهان معاون اول رییس جمهور در بوشهر با خبرنگار زن بوشهری نشان داد که علی رغم شعارهای پررنگ و لعاب دکتر روحانی اما مجریان وی هنوز به ماهیت شعار تدبیر و امید پی نبرده اند.

به گزارش ساحلی به نقل از  بوشهر نیوز" روز گذشته و در هنگام برگزاری جلسه اسحق جهانگیری در پارس جنوبی با مدیران صنعت نفت، فریبا کرمی، یکی از خبرنگاران بوشهری با نصب کارت ویژه خبرنگاری سعی داشت برای تهیه و پوشش خبری این نشست در مراسم حاضر شود.

گزارش  ساحلی به نقل از "بوشهرنیوز" حاکیست، یکی از همراهان معاون اول رییس جمهور از پشت سر با هجوم به سمت این خبرنگار و کشیدن مقنعه و کارت خبرنگاری اش از کرمی می خواهد از ورود به جلسه خودداری کند.

این رفتار ناشایست همراه جهانگیری در حالی بود که تعداد بسیاری از خبرنگاران تهرانی که برای پوشش اخبار مربوطه به بوشهر عزیمت کرده بودند در جلسه حاضر بوده و باصطلاح تنها نامحرم این جلسه خبرنگاران بوشهری محسوب می شدند.

تنش ها و مشاجرات لفظی بین آقایان تدبیر و خبرنگار بوشهری در نهایت به خروج این خبرنگار انجامید و این در حالی بود که خبرنگاران نورچشمی و شناخته شده تهران در جلسه حاضر و درصدد جمع آوری خبرهای دلخواه بودند!

ظاهرا برای جلوگیری از تنش بیشتر تعدادی از تصویربرداران تهرانی را موقتا از جلسه خارج و پس از چند دقیقه وارد سالن کردند که در نهایت و با اعتراض صورت گرفته توسط خبرنگاران بوشهری یکی دیگر از همراهان آقای معاون اول با مداخله در موضوع از خبرنگار زن بوشهری خواست به سالن جلسه برود.

این در حالی بود که پس از چند دقیقه مجددا آقای معترض بر بالای سر خبرنگار بوشهری حاضر شد و با بیان این که چه کسی به شما اجازه داده که به سالن جلسه بیایید درصدد ایجاد تنش مجدد با کرمی بود که اینبار یا مداخله یکی از همکارانش به این تنش ها پایان داده شد.

جالب این که پس از دقایقی شخص موردنظر مجددا نزد خبرنگار بوشهری رفته و برای توجیه رفتار ناپسندش اعلام می دارد شما می دانید اگر این خبرها را منتشر کنید من چه جوابی باید بدهم  که این موضوع با ابراز تاسف کرمی مواجه می شود.

گزارش ساحلی به نقل از "بوشهرنیوز" حاکیست، دور زدن خبرنگاران بوشهری توسط همراهان آقای معاون اول به همین یکبار ختم نشد و بنا بر گزارش های دریافتی، همراهان جهانگیری چندین بار سعی کردند به بهانه های مختلف از حضور خبرنگاران میزبان در محل های محتلف به طور محترمانه و باصطلاح با پنبه سر بریدن جلوگیری کنند.

رفتار تحقیر آمیز همراهان معاون اول دولت تدبیر و امید که موجب ناامیدی خبرنگاران بوشهری گردید در حالی صورت گرفت که از چندین روز قبل از حضور اسحاق جهانگیری در بوشهر استانداری با دعوت از خبرنگاران میزبان از آنان برای پوشش خبری گسترده دعوت بعمل آورد.

البته این برخورد تحقیرآمیز همراهان دولت تدبیر مسبوق به سابقه است زیرا در زمان سفر دکتر روحانی به استان بوشهر و سرکشی از مناطق زلزله زده دشتستان نیز یکی از محافظین آقای رییس جمهور با حرکتی زشت و ناپسند از ورود یکی از بزرگان استان و همچنین نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی به منزل یکی از خانواده های زلزله زده به همراه استاندار و رییس جمهور جلوگیری کرده بود.

موضوعی که اعتراض و در نتیجه یقه کشی موسوی نژاد را درپی داشت زیرا نماینده دشتستان معتقد بود نباید با میزبان چنین برخوردهای تحقیرآمیزی صورت بگیرد.

همچنین در زمان ورود وزیر کشور به استان بوشهر و در هنگام معرفی دکتر سالاری به عنوان استاندار نیز چنین رفتاری توسط تیم حفاظتی رحمانی فضلی صورت گرفت که در پی آن از فرمانده سپاه استان گرفته تا نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی، چندتن از شهرداران، فرمانداران، مدیران کل و خبرنگاران پشت درهای بسته ماندند که برخی از آنان با رایزنی های متعدد به درون سالن راه یافتند و بعضی نیز بدون حضور در مراسم، محوطه مجتمع فرهنگی هنری نه دی را ترک کردند.

شایسته است رییس دولت تدبیر و امید هرچه سریع تر با توجیه معاون اول و وزرای خود از آنان بخواهد در رفتار خود با مردم تجدیدنظر کرده تا چنین رفتارهای تحقیرآمیزی در نهایت منجر به ناامیدی مرد از دولت تدبیر و امید نشوند!


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 10 ارديبهشت ماه 1393
  • 715 بازدید
  • 0 نظر