خوش آمدید

آغاز ابطال کارت گازوئیل خودروها

آغاز ابطال کارت گازوئیل خودروها


معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت با اشاره به اجرای طرح ساماندهی کارت هوشمند سوخت خودروهای گازوئیل سوز، اعلام کرد: به زودی خودروهاي سنگين دیزلی كه در ناوگان حمل و نقل تردد ندارند شناسايي خواهند شد
معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت با اشاره به اجرای طرح ساماندهی کارت هوشمند سوخت خودروهای گازوئیل سوز، اعلام کرد: به زودی خودروهاي سنگين دیزلی كه در ناوگان حمل و نقل تردد ندارند شناسايي خواهند شد.

پس از اجرای طرح ساماندهی کارت هوشمند بنزین خودروها و موتورسیکلت ها و ابطال بیش از 6 میلیون کارت هوشمند بنزین خودروها، طرح ساماندهی و ابطال کارت هوشمند گازوئیل خودروهای سنگین در دولت تدبیر و امید کلید خورد.

حسین هاشمی معاون صنايع و انرژي ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت درباره جزئیات اجرای طرح ساماندهی کارت هوشمند گازوئیل خودروها، گفت: هدف از اجرای طرح ساماندهي كارت‌هاي سوخت در راستاي جلوگيري از قاچاق گازوئیل به خارج از کشور است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه بسته ساماندهي كارت هوشمند گازوئيل دو تا سه ماه آينده نهايي خواهد شد، تصریح کرد:  تاکنون چهار نشست در راستاي ساماندهي كارت‌هاي سهوشمند گازوئیل خودروهای سنگین برگزار شده است.

معاون ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت با یادآوری اینکه ساماندهي کارت های سوخت در بخش گازوئيل همچون بنزين در دستور كار قرار دارد، اظهار داشت: بر این اساس  مي‌خواهيم خودروهاي فاقد فعاليت و خودروهاي سنگيني كه در ناوگان تردد ندارند شناسايي شوند.

این مقام مسئول افزود: پس از شناسايي خودروهاي غير فعال، كارت سوختشان را باطل مي‌كنيم. جلسات مربوطه در حال برگزاري است و بانك اطلاعات در زمينه خودروها در حال تكميل است.

حسین هاشمی معاون ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اخیرا در گفتگویی با اشاره به ابطال 6 میلیون کارت هوشمند سوخت خودرو و موتورسیکلت ها، گفته است: با سامان دهی و یا ابطال کارت های هوشمند سوخت تاکنون بیش از 500 میلیون لیتر در مصرف بنزین به ویژه بنزین یارانه ای با قیمت 400 و 700 تومانی صرفه‌جویی شده است.

سید مجتبی شفیعی رئیس سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت بهمن ماه سال گذشته در گفتگو با مهر با اشاره به ابطال روزانه 35 هزار کارت بنزین موتورسیکلت‌های فرسوده، گفته بود: در مجموع حدود 9.1 میلیون موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود دارد که تا پایان سالجاری 3 میلیون کارت بنزین این دسته از موتوری‌ها باطل می‌شود.

در این بین مسئولان دولت پیش بینی می‌کنند به جای انجام سرمایه گذاری‌های چند میلیارد دلاری و پالایشگاه‌ سازی برای افزایش ظرفیت تولید بنزین، با ساماندهی سهمیه‌های ویژه بنزین خودروهایی که در خدمت حمل و نقل عمومی نیستند، عملا اقدام به صرفه‌جویی اقتصادی کنند.

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 19 خرداد ماه 1393
  • 594 بازدید
  • 0 نظر