خوش آمدید

آخرین وضعیت جسمی آیت‌الله مهدوی‌کنی از زبان رئیس سازمان نظام پزشکی

آخرین وضعیت جسمی آیت‌الله مهدوی‌کنی از زبان رئیس سازمان نظام پزشکی


در جمع خبرنگاران مطرح شد

آخرین وضعیت جسمی آیت‌الله مهدوی‌کنی از زبان رئیس سازمان نظام پزشکی

خبرگزاری خبر ساحلی: رئیس سازمان نظام پزشکی کشور به تشریح آخرین وضعیت درمانی رئیس مجلس خبرگان رهبری پرداخت و گفت: وضعیت قلبی و عروقی ایشان تفاوتی نکرده است.

به گزارش خبرنگارخبر ساحلی علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور امروز در حاشیه عیادت از آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت درمانی وی، گفت: وضعیت قلبی و عروقی ایشان تفاوتی نکرده، اما فشار نرمال، نبض منظم و وضعیت ادراری خوب است. از این‌رو با توجه به شرایط موجود در ثبات به سر می‌‌برد.

وی با بیان اینکه البته امکان قضاوت قطعی نیست و باید فرصت داده شود، اظهار داشت: باید ببینیم با کم کردن داروها وضعیت هوشیاری ایشان چگونه خواهد شد و در این شرایط پایش ساعتی بسیار مهم است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور تأکید کرد: در مجموع وضعیت نسبت به گذشته تفاوت محسوسی آن هم در علائم صورت نگرفته است.

زالی در خصوص سطح هوشیاری آیت‌الله مهدوی‌کنی، افزود: چون ایشان داروهایی را دریافت می‌کنند نمی‌توانیم در این باره اظهار نظری کنیم. باید دوز داروها کاهش پیدا کند تا سطح هوشیاری را مورد ارزیابی قرار دهیم. با توجه به داروهایی که دریافت می‌کنند نمی‌توان در مورد صدمه مغز هم چیزی گفت، چرا که در این زمینه ارزیابی به‌صورت بالینی است و نیاز به کاهش دوز داروها دارد.

وی اضافه کرد: حفظ ثبات مغزی و قلبی مهم است و از این‌رو باید منتظر روزهای آینده باشیم. البته علائم حیاتی در شرایط باثباتی است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور افزود: برای ارزیابی سطح هوشیاری باید میزان دوز داروها کاهش پیدا کند که البته این موضوع را ما اصلاً در حال حاضر به‌صلاح نمی‌دانیم.

زالی خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش داروها می‌توان طی روزهای آینده ارزیابی بهتری را انجام داد.

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 16 خرداد ماه 1393
  • 868 بازدید
  • 0 نظر